YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şehit Şimşek gözyaşlarıyla uğurlandı
Şehit Şimşek gözyaşlarıyla uğurlandı
Şehit Şimşek gözyaşlarıyla uğurlandı
08 Kasım 2007 / 17:25 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Tunceli'de terör örgütü PKK ile çıkan çatışmada şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Bahtiyar Şimşek, memleketi Kırşehir'in Kaman ilçesinde binlerce kişinin katıldığı cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı.


Kaman Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen cenaze törenine,ellerinde Türk bayraklarıyla katılan yaklaşık 10 bin kişi, bölücü terör örgütü aleyhine sloganlar attı. Şehit cenazesi, baba ocağından kortej eşliğinde Cumhuriyet Meydanı'na getirilirken 19 yaşındaki eşi Selda Şimşek ve iki küçük çocuğunun durumu yürekleri parçaladı. Terör örgütü PKK'ya lanet okuyan acılı eş, ''Ben size en büyük acıyı çocuklarımı da asker yaparak göstereceğim. Kökünüzü kazıyacağız. İki tane daha asker yetiştiriyorum. Ağlamıyorum.'' dedi.


Kadın polislerin yardımıyla güçlükle ayakta durabilen Selda Şimşek, kocasının tabutu başında bir süre bekledikten sonra baygınlık geçirdi. Genç kadın, yaklaşık 1 saat süren müdahalenin ardından Türk Bayrağı'nı omzuna sararak eşinin cenaze namazına yetişti. Şehit Bahtiyar Şimşek'in naaşı, Kaman Müftüsü Cemalettin Bal'ın kıldırdığı cenaze namazının ardından düzenlenen askeri törenle Hacıpınar Mahallesi'ndeki mezarlığa defnedildi. Törende vatandaşlar, teröre bir kez daha laten yağdırdı.
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler