YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şehit polisin cenazesinde gözyaşları sel oldu
Şırnak’ın Silopi ilçesinde PKK’nın düzenlediği saldırıda şehit olan polis memuru Muhammet Onur Demir içim tören düzenlendi. Törende konuşma yapan Emniyet Müdürü Turgay Çalışkan gözyaşlarını tutamadı.
Şehit polisin cenazesinde gözyaşları sel oldu
09 Ağustos 2015 / 14:16 Güncelleme: 09 Ağustos 2015 / 14:35

Şırnak’ın Silopi ilçesinde PKK’nın düzenlediği saldırıda ağır yaralanan ve daha sonra kaldırıldığı hastanede şehit olan polis memuru Muhammet Onur Demir (24) için Sivas İl Emniyet Müdürlüğü önünde tören düzenlendi.  

Silopi'de PKK yandaşlarınca açılan hendekleri kapatmak için yapılan operasyon sırasında teröristlerin roketatar ve uzun namlulu silahlı saldırısında ağır yaralanan ve sevk edildiği Batman'da şehit olan Muhammet Onur Demir'in cenazesi dün akşam Diyarbakır’dan askeri uçakla memleketi Sivas’a getirildi.

Şehit polis memuru Demir için bugün Sivas İl Emniyet Müdürlüğü bahçesinde resmi tören düzenlendi. 

Emniyet Müdürü gözyaşlarına boğuldu

İl Emniyet Müdürü Turgay Çalışkan ise konuşma sırasında güçlük çekti. Gözyaşlarına boğulan Çalışkan şehit Allah’tan rahmet dileyerek, “ Kaos ortamı yaratmaya çalışanlar bizlere asla yıldıramayacak” ifadelerini kullandı.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım dikkat çekti

Şehit polis Muhammed Onur Demir'in sosyal medya hesabından Necip Fazıl Kısakürek'in ölümü anlattığı 'Hoş Geldi Safa Geldi' şiirinin dizelerini paylaşması dikkat çekti.

rs1-382.jpg

Ölümün hoş geldiği sefa geldiğinin anlatıldığı şiirde şu dizeler yer alıyor:

“Gittiler, bana dünyam, birden bire boş geldi” “Seçilmiş oldu eşyam, odalarım loş geldi” “Gözlerim müebbette, günü gelir elbette” “Gelir, melek nöbette, safa geldi hoş geldi”

SABIRLAR VERSİN RABBİM
 // Kara Murat
inna lillah ve inna ileyhi raciun...
09 Ağustos 2015 Pazar 14:59
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler