YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şehit polis 4 aylık evliydi
Hakkari merkeze bağlı Kırıkdağ köyünde çıkan çatışmada şehit olan Gaziantepli özel harekat polisi Ertuğrul Polat'ın 4 ay önce evlendiği ve öğretmen olan eşinin 2,5 aylık hamile olduğu öğrenildi.
Şehit polis 4 aylık evliydi
21 Ekim 2012 / 10:50 Güncelleme: 21 Ekim 2012 / 10:55

Ertuğrul Polat'ın şehit olduğu haberi, sabah saatlerinde Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polisler tarafından ailesine söylendi.

Haberi alan Polat'ın yakınları gözyaşlarını tutamazken, şehidin baba evi ve evin bulunduğu sokak Türk bayrakları ile donatıldı.

Bir süre önce kalp ameliyatı olduğu belirtilen baba Hüseyin Polat'ın acı haberi aldıktan sonra hastaneye kaldırılarak gözetim altında tutulduğu öğrenildi.

Şehit Polat'ın 10 gün önce izin alarak geldiği Gaziantep'te babasını ziyaret edip tekrar görev yerine döndüğü belirtildi.

Yaklaşık 3 yıl önce göreve başlayan şehidin, 4 ay önce Hatay'da öğretmenlik yapan Ümmü Gülsüm Polat ile dünya evine girdiği ve eşinin de 2,5 aylık hamile olduğu öğrenildi.

8 kardeş oldukları ve ağabeyi ile bir kardeşinin de polis olduğu belirtilen şehit Polat'ın, babasının da emekli bekçi olduğu kaydedildi.

Polat'ın, ayrıca girdiği memurluk sınavında Ankara'da Devlet su İşleri Genel Müdürlüğü'nü kazandığı ancak polisliği sevdiği için bu mesleği tercih ettiği öğrenildi.

Şehit Polat'ın bugün ikindi namazı sonrasında Şehitkamil ilçesine bağlı Bağbaşı Köyü'nde toprağa verilmesi bekleniyor.

Teröristlerce 3 özel harekat polisinin şehit edildiği çatışmada, 3 terörist etkisiz hale getirilirken, 1 terörist de yaralı yakalanmıştı.

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler