YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şehit olacağını anlayıp vasiyette bulundu.
Şehit olacağını anlayıp vasiyette bulundu.
11 Ekim 2012 18:16
Diyarbakır'da düşen helikopterde şehit olan Bursalı Uzman Çavuş İlyas Genel'in iki gün önce babasıyla yaptığı son görüşmesinde, şehit olursa dedesinin yanına defnedilmeyi vasiyet ettiği ortaya çıktı.

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde geçici bir üs bölgesindeki askeri personeli değiştiren Jandarma Genel Komutanlığına ait S-70 Skorsky tipi helikopter, personeli alıp havalandıktan kısa bir süre sonra elektrik tellerine takılarak düştü. Kazada Uzman Çavuş İlyas Genel şehit oldu.
 
Şehidin Bursa'da oturan annesi Nuray ve babası Eyüp Genel'e acı haber, askerler sağlık ekipleri eşliğinde verildi. İki oğlu bulunan çift, evlatlarının şahadet haberiyle gözyaşlarına boğuldu. Büyük acı yaşayan aileye ilk müdahaleyi ambulanstaki görevliler yaptı. Merkez Osmangazi ilçesi Fatih Sultan Mehmet Mahallesi Mert Sokak'taki şehidin evi ve mahalle Türk bayraklarıyla donatıldı. Acı haberi duyan mahalle sakinleri ve akrabaları ise Genel ailesinin evine koşarak taziye dileklerinde bulundu.
 
ŞEHİT OLACAĞINI ANLAYIP VASİYET ETMİŞ
 
Kağan adında bir oğlu bulunan şehidin 2 gün önce inşaat işçisi olan babasıyla telefonda görüştüğü, şahadet şerbetini içmesi halinde naşının dedesinin kabrinin yanına defnedilmesini vasiyet ettiği ortaya çıktı.
 
Şehidin naşının bu akşam saatlerinde Diyarbakır'dan hava yoluyla Bursa Yenişehir Havaalanı'na oradan da baba ocağına gönderileceği öğrenildi.
 

iha

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler