YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şehit Mahmut Özay, son yolculuğuna uğurlandı
Şehit Mahmut Özay, son yolculuğuna uğurlandı
16 Haziran 2013 15:57
Türkiye-Suriye sınırında mazot kaçakçılarının akaryakıt bidonunu ateşe vermesi sonucu ağır yaralanarak şehit olan asker Mahmut Özay son yolculuğuna uğurlandı.

Türkiye-Suriye sınırında Oğulpınar Hudut Karakolu sorumluluk bölgesinde 11 Haziran'da Suriye'den Türkiye'ye kaçak akaryakıt getiren gruba yönelik operasyon düzenlenmişti. Olaylar sırasında Suriye tarafına kaçan grubun olay bölgesinde bıraktıkları dolu akaryakıt bidonlarını ateşe vermesi sonucu çıkan yangında, vatani görevini yapan Jandarma Er Mahmut Özay ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede şehit oldu.

Şehit Mahmut Özay için bugün Ataköy 5’inci Kısım Camii’nde öğle namazına müteakiben cenaze namazı kılındı. Cenaze törenine şehidin ailesi ve yakınları, arkadaşları, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Erhan Erol ve çok sayıda asker katıldı. Şehidin yakınları cenaze töreninde gözyaşlarına boğuldu. Oğlunu kaybetmenin acısıyla ağlayan acılı anne Güldane Özay’ı, yakınları teselli ederken, evlat acısı yaşayan baba Halil Özay ise metanetini korudu.

Şehit Mahmut Özay’ın naaşı, askeri törenin ardından defnedilmek üzere Edirnekapı Şehitliği’ne götürüldü.

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler