YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şehit köy korucusu Kürtçe ağıtlarla defnedildi
Şehit köy korucusu Kürtçe ağıtlarla defnedildi
13 Mart 2013 23:16
Cizre’de uğradığı silahlı saldırı sonucu Şehit olan Köy Korucusu Mehmet Sait Coşkun, düzenlenen resmi cenaze töreninden sonra asri mezarlığında defnedildi.

Cizre’de 13 Mart 2013 tarihinde evinin bulunduğu sokakta yürürken kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından uğradığı silahlı saldırı sonucu Şehit olan 23 yıllık Köy Korucusu Mehmet Sait Coşkun dualar eşliğinde son yolculuğuna uğurlandı.
 
Silahlı Saldırı sonucu Şehit olan Köy Korucusu Mehmet Sait Coşkun için Cizre İlçe Jandarma Komutanlığında tören düzenlendi. Törene, Şehidin ailesi, Şırnak Vali Yardımcısı Yasin Özen, İl Jandarma Alay Komutan Yardımcısı Osman Aslan, Cizre Kaymakamı Şenol Koca, İlçe Garnizon Komutanı Ersin Aydemir, İlçe Jandarma Komutanı Hikmet Uz, Emniyet Müdürü Ercan İçli, Türkiye Geçici Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Federasyon Başkanı Orhan Kandemir, Şırnak Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Mehmet Güngör, Cizre Korucu Başı Emin Negiz,Eski Korucu Başı Kamil Atak,Kurum ve Kuruluş Amirleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Diyarbakır Adli Kurumuna gönderilen Mehmet Sait Coşkun’un cenazesi, yakınları tarafından adli tıp kurumundan alındı. Cizre Belediyesine Ait cenaze aracı ile Cizre’ye getirilen Şehit Cenazesi ilk olarak İlçe Jandarma Komutanlığına getirildi. Burada düzenlenen resmi cenaze töreninden sonra Şehit Köy Korucusu Coşkun’un cenazesi geniş güvenlik önlemleri altında Ulu Camiine getirildi. Ulu Camide kılınan Cenaze namazından sonra Mehmet Sait Coşkun cenazesi defnedilmek üzere asri mezarlığına götürüldü. Omuzda taşınarak Mezarlığa getirilen tabutu gören Şehit Köy korucusunun annesi, eşleri, çocukları ve yakınları Kürtçe ağıtlar yakıp sinir krizleri geçirdi. Acılı aileyi diğer yakınları sakinleştirmeye çalıştı.
 
33 Yaşında Şehit olan Köy Korucusu Mehmet Sait Coşkun, İlçe mezarlığındaki cenaze töreninin ardından gözyaşları ve dualar eşliğinde toprağa verildi.
 
Mehmet Sait Coşkun,13 Mart 2013 tarihinde evinin bulunduğu Nur Mahallesi Aşut Sokakta yürürken kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından silahlı saldırı sonucu kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti. Genç yaşında şehit olan Coşkun geride gözü yaşlı bir anne iki eş ve 11 çocuk bıraktı.

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler