YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şehit Binbaşı Kulaksız'ın son sözü bu olmuş
PKK’lı teröristler tarafından otomobilinde uğradığı silahlı saldırıda şehit düşen Binbaşı Arslan Kulaksız’ın son sözü "Allah" olmuş.
Şehit Binbaşı Kulaksız'ın son sözü bu olmuş
03 Ağustos 2015 / 22:08 Güncelleme: 03 Ağustos 2015 / 22:09

Bir hafta önce yaşanan saldırıda kolundan yaralanan şehit Binbaşı’nın eşi Sibel Kulaksız, Amasya’nın Merzifon ilçesine bağlı Ortava köyündeki babaevinde ziyaret eden Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin’e saldırı anında şehidin son sözlerini anlattı.

SON SÖZÜ 'ALLAH' OLMUŞ

Saldırıdan bir gün önce Malazgirt şehitliğini ziyaret ettiklerini belirten Sibel Kulaksız, “Silahını çekti. ‘Allah’ dedi. En son kelimesi Allah’tı benim eşimin. Bunu herkes bilsin” dedi.

Yemen’den, Medine’den telefonla aranıp başsağlığı mesajı aldıklarını, Türkiye’nin her yerinde eşi ve şehitler için camilerde Kur'an-ı Kerim okunduğuna değinen 2 çocuk annesi Kulaksız, şehit Binbaşının bir gün önce saldırının yaşandığı yerde bulduğu ördeği de alıp sevdiğini hatırlattı.

Kulaksız ailesinin acısını tekrar paylaşıp birlikte okunan Kur'an-ı Kerim’i dinleyen Vali Çomaktekin de ilçe merkezinde tamamlanmak üzere olan 8 derslikli bir okula Şehit Binbaşı Kulaksız’ın isminin verileceği, ayrıca köyüne de çeşme yapılacağını açıkladı.

Çomaktekin, Merzifon Kaymakam Vekili Suluova Kaymakamı Hayati Taşkan’ın da katıldığı ziyaretinin sonunda aileyle vedalaşırken şehit Binbaşının eşinin “Size Arslan’a sarıldığım gibi sarılabilir miyim?” demesi üzerine “Ne demek. Bacımsın. Allah razı olsun. Başınız sağ olsun. Allah rahmet etsin” diye yanıt verdi.

 

İHA

 // Rasim DUMAN
Sehadete liyakati olmasaydi, son sozu ALLAH (C.C.) olmazdi. Bu bir nasip meselesi. Gipta etmemek, imrenmemek elde degil. Rabbim, dileyen herkese son sozunun ALLAH (C.C.) olmasini nasip etsin. Amin....
04 Ağustos 2015 03:16
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler