YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şehit ateşi Erzurum'a düştü
Gaziosmanpaşa'da uğradığı saldırı sonucu şehit olan polis memuru Mücahit Daştan düzenlenen törenin ardından silah arkadaşları ve ailesinin gözyaşları arasında memleketine uğurlandı. Şehidin 2 yaşındaki kızı Elif Nur ve eşinin gözyaşları törene damgasını v
Şehit ateşi Erzurum'a düştü
12 Aralık 2012 / 18:53 Güncelleme: 12 Aralık 2012 / 18:56

Bayrampaşa Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde yapılan törene İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, askeri temsilciler ile şehidin yakınları ve polis teşkilatı üyeleri katıldı. Tören alanına getirilen şehidin naaşı ambulanstan alınarak tören mangası tarafından alana taşındı. Şehidin annesi Alime, babası Hayrettin, eşi Aydan ve minik kızı Elif Nur Daştan da tören alanında hazır bulundu. Naaşın alana getirilmesinin ardından yakınları tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Saygı duruşundan sonra Hüseyin Çapkın kürsüye çıkarak konuşma yaptı. Çapkın'ın konuşmasını dinleyenler arasında bulunan Aydan Daştan'ın sürekli ağladığı ve yanındaki bayan polis memurları tarafından sakinleştirilmeye çalışıldığı gözlendi.

VALİ MUTLU: HUZUR BOZUCULARA KARŞI SİPER OLMAYA DEVAM EDİLECEK

Kürsüye çıkan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, şehidin hatırasının millet ve emniyet teşkilatı tarafından yaşatılacağını söyledi. Huzur ortamını bozmak isteyenlere karşı emniyet güçlerinin göğüslerini siper etmeye devam edeceğini belirten Mutlu, gerekirse can verilerek teröre fırsat verilmeyeceğini ve bunların hesabının mutlaka sorulacağını anlattı.

'POLİS LİNÇ EDİLMEKTEN KURTARMIŞTI'

Saldırıyı sinsi, kalleş ve nankör olarak niteleyen Çapkın, yakalanan militanın daha önce yaşanan bazı olaylar sırasında linç edilmekten polis tarafından kurtarıldığını vurguladı. Operasyonlarda 18 tetikçinin yakalandığını söyleyen Çapkın, şehitliğin mesleklerinin bir parçası olduğunu belirtti.

Konuşmaların ardından İstanbul Müftüsü Doç.Dr. Rahmi Yaran şehit için dua etti. Edilen duaya şehidin silah arkadaşları, protokol üyeleri ve aile yakınları da katıldı.

MİNİK KIZI BABASINI UĞURLADI

Törenin ardından şehidin naaşını taşıyan araç, şehidin defnedileceği Erzurum'a gitmek üzere hareket etti. Cenazenin ardından yürüyen yakınları arasında en çok dikkat çeken 2 yaşındaki Elif Nur oldu. Yakınlarının kucağında babasını uğurlayan minik kızın bakışları törenin en acı tablosu oldu. Vali Mutlu ve Emniyet Müdürü Çapkın, tören sonunda şehidin babasına taziyelerini iletti.

ASTRONOMİ VE UZAY BİLİMLERİ MEZUNU

32 yaşındaki şehidin Ankara'da Astronomi ve Uzay Bilimleri Fakültesi'ni bitirdiği ve daha sonra polis olmaya karar verdiği öğrenildi. Şehit Daştan'ın eşinin ikinci çocuklarına da hamile olduğu belirtildi.

CHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler