YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şehit annesi sinir krizi geçirdi
Osmaniye Valiliği tarafından düzenlenen 18 Mart Şehitleri Anma ve Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreni’nde madalya ve berat alan bir şehit annesi sinir krizi geçirdi.
Şehit annesi sinir krizi geçirdi
18 Mart 2013 / 19:03 Güncelleme: 18 Mart 2013 / 19:12

Cebelibereket Kültür Merkezi’nde düzenlenen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Vali Celalettin Cerrah yaptığı konuşmada, “Türk Milleti’nin tarihi, altın harflerle yazılmış destanlarla doludur. Bu destanlardan biri de bundan 98 yıl önce 18 Mart’ta Çanakkale’de yazılmıştır. Bugün ayrıca terörle mücadelede Şehadet mertebesine ulaşan 8 evladımızın ailesi ile 4 gazimize Devlet Övünç Madalyası, bir gazimize de Gazilik rozeti tevcih etmek için buradayız. Şehitler en değerli varlıkları olan canlarını bu ülke için feda eden, Gaziler ise şehit olma yolunda o fedakarlığı göstererek, çeşitli uzuvlarını kaybetmiş vatan kahramanlarıdır. Bu yüzden şehitlik onur, gazilik gururdur” dedi.
 
Konuşmanın ardından şehit yakınlarına ve gazilere Vali Cerrah tarafından Cumhurbaşkanı adına madalya ve beratları verildi. Şehit Polis Memuru Emre Yalçın’ın Madalya ve Berat’ını alan annesi Zübeyde Yalçın, sahneden ayrılırken son günlerde gündemde olan açılım sürecini ve terör elebaşısı ile yapılan görüşmeleri protesto etti. Zübeyde Yalçın, “Bu devlete yazıklar olsun. Hakkımı helal etmiyorum. Çanakkale şehitlerinin karşısında bir düşman vardı. Benim çocuğumun karşısında kim var. Ne için öldü? Yazıklar olsun hepinize, hiç birinizin sesi çıkmıyor” diye tepki gösterdi.
 
Sinir krizi geçiren şehit annesini valilik korumaları salondan çıkarırken, Belediye Başkanı Kadir Kara teskin etmeye çalıştı.İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler