YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şehit ailelerinden 'Gezi Parkı' tepkisi
Şehit ailelerinden 'Gezi Parkı' tepkisi
06 Haziran 2013 11:49
Şehit ve Gazi Aileleri Dernekleri Federasyonu Başkanı Kenan Şehitoğlu, Taksim Gezi Parkı'nda 10 günden bu yana devam eden protestolara tepki gösterdi.

Şehit ve Gazi Aileleri Dernekleri Federasyonu Başkanı Kenan Şehitoğlu, 14 Şehit ve Gazi aileleri derneklerinden oluşan yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Gezi Parkı olayları ile ilgili açıklamalarda bulundu. 30 yıldır terörle mücadele ettiklerini belirten Şehitoğlu, "Canı yanan tüm insanlar bu barış süreci destekliyor.

Ama daha barışa tam ulaşmadan, süreç devam ederken, dağları temizlemeye çalıştığımız bir dönemde, birilerinin kışkırtmalarıyla Taksim’de, İzmir’de, Ankara’da fakir-fukaranın, şehit ve gazi çocuklarının milli serveti yakıp yıkıp tahrip ediliyor. Demokratik zeminde yapılan her türlü eylemleri sonuna kadar destekliyoruz. Ancak, bir ağaç bahanesiyle halkın canını incitmek, kamu araçlarını yakmak ve namaza gidenlere laf atmak insanlık olamaz, bu düpedüz eşkıyalıktır, bu bir terördür. Bu olayların arkasında kimlerin olduğunu çok iyi biliyoruz. Bu oynanan senaryo çok büyük bir plandır. Terörden çok daha ağırdır, buna herkes çok dikkat etmelidir. Şehit aileleri olarak kimsenin oyununa gelmeyeceğiz, Bu şehitleri boşuna vermedik, vatanı için canını veren, gencecik evladını kaybeden, annesini ve babasını bu ülkenin bayrağı için, şerefi için feda eden biz şehit ve gazi aileleri dün olduğu gibi yarın da bu ülkenin sahibi olacağız. Biz gerektiği yerde korucuyuz, korucu olduğumuz zaman da memleketin her köşesini korumak zorundayız. Eğer Türkiye Cumhuriyeti Meclisi’nin altında bir karar çıkartılırsa Herekol’da çatıştığımız gibi gider Taksim’de de savaşırız" diye konuştu.

Birilerinin ağacı bahane ederek Başbakan’ı yıpratmaya, hükümeti düşürmeye çalıştığını ileri süren Şehitoğlu, "Ancak bu çabalar nafiledir, biz şehit ve gazi aileleri olarak bu hükümetin ve başbakanın sonuna kadar arkasındayız. Bunca hükümetler geldi geçti, neden kimse bizi, şehitleri, şehitlik defterine yazmadı, korucuların haklarını vermedi. Bu ülke son 10 yılda Başbakan Erdoğan’la bir yere geldi. Bizler ilk kez 2007 yılından bu yana şehit olarak kabul edilmesini bu hükümet sağladı. Değil Türkiye, Dünya’nın lideri olarak gördüğümüz Başbakan Erdoğan’ın sonuna kadar arkasında olduğumuzu ifade ediyoruz ve halkımızı da sükunete davet ediyoruz. Daha cenazelerimizin kefenleri kurumadan, daha gözyaşlarımız dinmeden, birileri çıkıp şehirde eşkıyalık yapmasın" şeklinde konuştu.

Federasyonuna kayıtlı bin 800 üyenin bulunduğu ve son 30 yılda teröre 445 şehit ve gazi verdiklerini de ifade eden Şehitoğlu, bu ülkenin gerçek sahiplerinin şehit ve gaziler olduğunu, annesini, kardeşini, 45 günlük bebeğini olmak üzere 11 aile mensubunun bu ülkeye şehit verdiğini söyledi.

 

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler