YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şehit 2 günlük oğlunu göremedi
Şehit 2 günlük oğlunu göremedi
30 Mart 2010 14:29
Şehit uzman çavuş Sağır, 2 günlük oğlunu göremedi

Hakkâri'nin Çukurca ilçesinde mayın patlaması sonucu şehit olan 3 uzman çavuştan Piyade Uzman Çavuş Nuri Aydın Sağır'ın evine şehit haberi askeri yetkililerce verildi.
 

Okul müdürü olan baba Zekeriya Sağır ve üvey anne Sabahat Sağır haberi alır almaz gözyaşlarına boğuldu. Sivas'ta olan şehit Nuri Aydın Sağır'ın eşinin ise iki gün önce bir erkek çocuk dünyaya getirdiği öğrenildi.
 

Jandarma Komutanlığı ekiplerinin, Çukurca ilçesi Cevizli köyü Hantepe bölgesinde sürdürdüğü arazi arama faaliyeti sırasında mayın patladı. Patlamada, Piyade Uzman Çavuş Nuri Aydın Sağır da şehit oldu. Şehit'in Kayseri merkez Fevzi Çakmak mahallesindeki evine gelen Garnizon Komutanlığına bağlı askeri yetkilileri baba Zekeriya ve anne Sabahat Sağır'a üzücü haberi verdi. 2 yıl vatani görevini bitirir bitirmez uzman çavuş olarak göreve başlayan Nuri Aydın, göreve başladığı dönemde evlendi. Nuri Aydın'ın eşi Hava Sağır, bir yıl boyunca eşinin baba evinde kaldı. Daha sonra eşiyle birlikte görev yaptığı yere gitti. Hamile olan Hava Sağır'ın, iki gün önce Nuri Aydın tarafından doğum yapması için Sivas'ta bulunan ailesinin yanına gönderdiği öğrenildi. Burada doğum yapan Hava Sağır erkek çocuk dünyaya getirdi.  Ancak şehit olan baba Nuri Aydın çocuğunu göremedi.
 

Nuri Aydın'ın baba ocağında ise şehit haberini alan komşuları ve akrabaları eve akın etmeye başladı. 1994 yılında öz annesini hayatını kaybettiği belirtilen şehit Nuri Aydın'ın babası ise 'Vatan sağ olsun' dedi. Anne Sabahat Sağır ise, yatak odasında Nuri Aydın'ın fotoğrafına sarılarak ağıt yaktı.  CHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler