YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şehidin 'hayali' doğdu
Şehidin 'hayali' doğdu
26 Ekim 2012 12:31
Hatay'da 6 ay önce düşen Jandarma Teğmen Ahmet Tarım'ın, ismini ''Hayal'' koymayı istediği kızı, dünyaya geldi.

Hatay'ın Dörtyol ilçesine bağlı Kuzuculu beldesi yakınlarındaki Amanos Dağları'nda Mayıs ayında terör örgütü üyeleri tarafından düzenlenen saldırıda şehit düşen 25 yaşındaki Tarım'ın kızı, Altınova Hastanesi'nde dünyaya gözlerini açtı.

Şehit Teğmen Ahmet Tarım, yaklaşık 5 yıl önce Antalya'da arkadaşını ziyaret için gittiği hastanede bulduğu cüzdanın sahibi Neslihan Tarım ile hayatını birleştirdikten 10 ay sonra şehit oldu. 4 aylık hamileyken eşinin şehadet haberini alan eşi Neslihan Tarım, Altınova Hastanesi'nde dünyaya getirdiği kız çocuğuna, eşinin şehit olduğu operasyona gitmeden önce istediği ''Hayal'' ismini verdi.

Anne Neslihan Tarım yaptığı açıklamada, şehit eşinin bir kız çocuğu sahibi olmanın en büyük hayali olduğunu söyledi.

Eşiyle tesadüf eseri kaybettiği cüzdanı sayesinde hastanede tanıştıklarını anlatan Tarım, ''Veznede cüzdanımı kaybetmiştim. O cüzdanı da Ahmet buldu. Beni aradı ve bulduğu cüzdanımı getirdi. O şekilde tanıştık ve görüşmeye başladık. Tanıştığımızda okulu yeni bitirmiş ve sınavlara hazırlanıyordu. Daha sonra asker oldu ve biz de evlendik'' ifadelerini kullandı.

Evlendikten sonra eşinin görevi gereği Hatay'a taşındıklarını dile getiren Tarım, evliliklerinin büyük bölümünü de burada geçirdiklerini kaydetti.


-''Eşim bebeğimize 'Hayalim' derdi''-


Hamileliğinin 4. ayında eşinin şehit düştüğünü aktaran acılı eş Neslihan Tarım, hamileliğinin büyük kısmında da zorluklar yaşadığını aktardı.

Tarım, ''Çok zor bir 6 ay geçirdim. Ama karnımdayken bile bana güç verdi. Eşimin şehit olduğunu öğrendiğimde yıkıldım ama bebeğimiz karnımdayken bile bana güç verdi. Şimdi de öyle. Bana çok büyük moral veriyor gerçekten'' şeklinde konuştu.

Neslihan Tarım, eşinin hayal ettiği kız çocuğunu dünyaya getirdiğini belirterek, şunları söyledi:

''Çok özel bir bebek benim için. İsmini de 'Hayal' koydum. Eşimle evlenmeden önce hep bir kız çocuğu hayal ederdik. O zamanlar da hep 'Belinay' ismi vermeyi düşünüyorduk. Ama eşimin son görevine gittiği sabah kahvaltı yaparken, kızımızın ismi 'Hayal' olsun dedi. Ben de doğar doğmaz bu ismini verdim. O sabah gitmeden önce 'Hayal' ismini verdi ve geri dönmedi zaten. Bu bebek bana güç verdi. Benim için en önemli olan şey de bu. Bana güç ve mutluluk kazandırdı. İyi ki dünyaya geldi.''


-''Hayal gibi bir evlilik''-


Şehit eşi Ahmet Tarım'ın askerlik görevi boyunca kaymakamlık sınavlarına hazırlandığına işaret eden Tarım, kızının da babası gibi kaymakam olmasını istediğini ifade etti.

''Eşimin bir hayali vardı ve ben de onun hayalini kızımın ismine verdim'' diyen Tarım, ''Çok isim düşünüldü ama eşimin son isteği 'Hayal', hepsinden daha güzel oldu ve ben de çocuğuma bu ismini verdim'' dedi.

Ahmet Tarım ile kısa süren bir evlilik yaşadıklarına dikkati çeken Tarım, 10 ay süren evliliklerinin kendileri için rüya gibi geçtiğini belirtti.

''Hayal gibi bir evlilik'' yaşadıklarını anlatan Tarım, ''10 ay gibi kısa bir sürede çok mutlu olduk. Mutluluğumuzun ardından da bebeğimiz oldu. Bebeğimiz, babasını hep bir hayal gibi hatırlayacak'' diye konuştu.

Eşinin kızlarının güçlü bir insan olmasını istediğini vurgulayan Tarım, konuşmasını şöyle tamamladı:

''Ahmet hep kızımızın çok güçlü olmasını isterdi. Ben de öyle olduğuna inanıyorum. Elimi tutunca o kadar mutlu oluyorum ki. Bana çok farklı duygular yaşatıyor. 10 günlük olmasına rağmen elimi tutup bana güç veriyor.

Ahmet, evliliğimiz sırasında da kaymakam olmak için sınavlara hazırlanıyordu. Askerlik sırasında sürekli sınavlara hazırlık yapardı. Kızımızın da kaymakam ya da vali olmasını çok istiyordu. Ben de o nedenle kızımızın vali ya da kaymakam olmasını istiyorum. İnşallah babasının hayallerini yaşar. Babasının istediği gibi kaymakam olur inşallah.''

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler