YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şehidin cenazesi baba ocağında
Şehidin cenazesi baba ocağında
24 Aralık 2015 16:20
Diyarbakır’ın Sur ilçesinde yola döşenen patlayıcının uzaktan kumanda ile infilak ettirilmesi sonucu ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit düşen Jandarma Uzman 2. Kademe Çavuş Serdar Denizer’in naaşı Manisa'daki baba ocağına getirildi.

7 Haziran’dan sonra Manisa’nın teröre şehit verdiği 7’nci isim olan Uzman Çavuş Serdar Denizer’in cenazesi helallik alınmak üzere Manisa’nın Akhisar ilçesi Efendi mahallesi 207 sokakta bulunan babaocağına getirildi.

27 yaşında ve bekar olan şehidin babası Tahsin Denizer, annesi Ayşe Dudu, dedesi Celal Denizer, babaannesi Hürü Denizer, kızkardeşleri Emine Duman ve Sema Denizer gözyaşlarına boğulurken, cenaze evinde taziye için bulunan yüzlerce Akhisarlı teröre lanet yağdırdı.

Aile bireyleri evin içine alınan şehidin tabutunun başından biran olsun ayrılmazken, şehidin kızkardeşleri gözyaşları içinde kardeşleriyle vedalaştı. Türk Bayrağının üzerine eşarp örtülen şehidin dedesi ve babaannesi ise ayakta durmakta zorlandı.

Şehit yakınlarının feryatları yürek dağlarken, şehidin cenazesi helallik alınmasının ardından cenaze namazının kılınacağı Söğütlü Camii’ne dualar eşliğinde uğurlandı.

Şehidin cenazesi Akhisar Söğütlü Camii’nde ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.

 

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler