YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şehidimiz dualarla uğurlandı
Şehidimiz dualarla uğurlandı
31 Mart 2010 15:07
Hakkari'de mayın patlaması sonucu şehit olan uzman Çavuş Nuri Aydın Sağır, memleketi Kayseri'de dualarla son yolculuğuna uğurlandı

Hakkari'de mayın patlaması sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş Nuri Aydın Sağır'ın cenazesi, Kayseri'de düzenlenen törenle toprağa verildi.

Hunat Camisi'nde düzenlenen cenaze törenine, şehidin yakınları, TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, milletvekilleri, Kayseri Valisi Mevlüt Bilici, Yozgat Valisi Amir Çiçek, Sivas Valisi Ali Kolat, 1. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Ömer Faruk Küçük, Kayseri Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Murat Kırkaya, ERÜ Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur, belediye başkanları, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle çok sayıda vatandaş katıldı.

Ambulansla cami önüne getirilen Nuri Aydın Sağır'ın bayrağa sarılı tabutu, askerler tarafından taşınarak, musalla taşına konuldu. Bu sırada şehidin babası Zekeriya Sağır da askerlerle birlikte oğlunun tabutuna omuz verdi.
Anne Sebahat Sağır ve 3 gün önce bebek dünyaya getiren şehidin eşi Havva Sağır, tabuta sarılarak göz yaşı döktü. Havva Sağır, ''Aydın'ım, çocuğumuz yeni doğmuştu. Daha onu göremedin'' diyerek ağıt yaktı.
Tabutun başından güçlükle uzaklaştırılan ve ayakta durmakta zorlanan Havva Sağır, kadınların beklediği bölüme geldikten sonra 3 günlük bebeğiyle birlikte ambulansa bindirildi. 

Şehidin bir silah arkadaşı da Atatürk ve bayrak resmi bulunan rozeti öperek, tabutun üstüne bıraktı.
Tören sırasında bazı şehit yakınları, ''Şehitler ölmez, vatan bölünmez'', ''Askere uzanan eller kırılsın'' sloganları attı.
Eski Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan, cenaze namazını kıldırmadan önce yaptığı konuşmada, toplanan kalabalığın, şehit Sağır'ı şehitliğe değil kalplerine gömeceklerini söyledi.

Nursaçan'ın, ''Aziz şehidimiz, 3 gün önce baba olduğunu haber aldığında oğlunu görmeye koşmamış, vatanı için görevine devam etmiştir. Minik Timuçin'i bu dünyada göremedi ama oğluna cennet katından bakacaktır'' sözleri, törendekileri duygulandırdı.

Namazın ardından top arabasına konulan şehidin naaşı, Kartal Şehitliğinde toprağa verildi.
 Törene katılanlar sık sık terör örgütü aleyhine slogan attı.
 AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler