YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Savaştan kaçırılan mülteci kedi sahibine teslim edildi
Savaştan kaçırılan mülteci kedi sahibine teslim edildi
20 Şubat 2016 10:19
Suriyeli aileyle birlikte savaştan kaçan Van kedisi Kunkuş, Middilli'de kaybolmuştu. Berlin'e götürülen Kunkuş, sosyal medyada konu olunca Norveç'te bulunan sahibine bulunarak teslim edildi.

Al Alaf ailesi beş çocukları ve Van kedileri Kunkuş ile birlikte geçen sonbaharda Musul’daki IŞİD teröründen kaçarak Türkiye’ye geldi.

Türkiye üzerinden Avrupa’ya geçmeyi planlayan aile Yunanistan’ın Midilli Adası’na vardığı sırada sevimli kedi korkudan kafesinden kaçarak kayboldu. Yolculuklarına devam etmek zorunda olan aile Kunkuş’u bulamadan Midilli’den ayrıldı, Norveç’e yerleşti fakat kedilerine olan özlemleri dinmedi.

Alman Hayvan Hakları Örgütü Frieden füt Pfoten tarafından Midilli’de koruma altına alınan Kunkuş Berlin’e götürüldü. Aşıları ve bakımı yapılan yeni adıyla Dias için bir de blogg açıldı. Medyada haber olan Twitter ve Facebook’ta da tartışılan Kunkuş’un hikayesi ile ilgilenen Norveç’in Trönder-Avisa gazetesi, sığınmacı kediyi ailesiyle buluşturmayı başardı. Al Alaf ailesi kayıp dostlarını görünce mutluluktan gözyaşlarına boğuldu.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler