YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Savaşta başlayan aşk huzurevinde sürüyor
Savaşta başlayan aşk huzurevinde sürüyor
14 Şubat 2013 12:25
Bosna'da yaklaşık 200 bin kişinin hayatına mal olan savaşın sonlarına doğru huzurevinde tanışan Sırp asıllı Yovan ve Boşnak asıllı Fahira, o günden beri ayrılmaz ikili oldu.

 

Bosna-Hersek'te savaş zamanında tanışan, şimdi ikisi de başkent Saraybosna'da aynı huzurevinde kalan 107 yaşındaki Sırp emekli öğretmen Yovan Yovanoviç ve 75 yaşındaki Boşnak asıllı emekli Fahira Turkoviç'in ilişkisi, ilerleyen yaşlarına rağmen ilk günkü heyecanını koruyor.
 
Emekli Rusça öğretmeni Yovan Yovanoviç ve emekli hukukçu Fahira Turkoviç, 17 yıldır devam eden arkadaşlıklarını AA muhabirine anlattı.
 
Savaşın devam ettiği o zor zamanlarda tanıştıklarını belirten Yovanoviç, "Savaş zamanıydı ve durum gerçekten çok zordu. İnsanlar her an ölebileceklerinin farkındaydılar. Bu zor zamanlarda biz birbirimizi bulduk ve o andan beri ayrılmıyoruz" diye konuştu.
 
Uzun zamandır süren birlikteliklerinin sırrının ilgi alanlarının benzer olması olduğunu ifade eden çift, günün büyük kısmını beraber kitap ve gazete okuyarak geçiriyor. 
 
 
AA
Etiketler: , ,
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler