YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Savaş hem gözlerini hem ailesini aldı
Savaş hem gözlerini hem ailesini aldı
28 Mart 2016 16:06
Suriye'deki iç savaşta annesi ile kardeşini kaybeden, bombalı saldırı sonucu kolunu ve görme yetisini yitiren 20 yaşındaki Suriyeli Matez Mecid, yaşadığı acıları unutamıyor.

Suriye'de yaşadığı beldeyi rejim güçlerine karşı savunduğu sırada, atılan bombanın yanında patlaması sonucu vücudu yanan, sol kolu kopan ve görme yetisini yitiren Matez Mecid, varil bombalı saldırıda da annesi ve kardeşini kaybetti.

Yaklaşık 5 ay önce, Hatay'ın Reyhanlı ilçesine daha önce gelen akrabalarının yanına yerleşen Mecid, yanında patlayan bombanın hayatını alt üst ettiğini ifade etti.

Olayda vücudunun büyük bölümünün yandığını anlatan Mecid, "Patlayan bir bomba yüzünden vücudum yandı, sol kolum koptu ve görme yetimi yitirdim. Daha kendi acılarımı atlatamadan, anne ve kardeşimi aynı bölgede varil bombalı saldırıda kaybettim. Babam ve bir diğer kardeşimden ise aylardır haber alamıyorum." diye konuştu.

Babası ve kardeşinin hayatından endişe ettiğini belirten Mecid, "Reyhanlı'da bir yakınımın yanına sığındım. Bir başına kalmak çok zor. Ailemin acısı beni daha çok üzüyor. Gözlerime kavuşmak istiyorum, bana yardım edilmesini bekliyorum" dedi.

 

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler