YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şaşkın hırsızlar
Şaşkın hırsızlar
28 Şubat 2013 17:30
Konya’da bir iş yerinin önüne gelen hırsızlar güvenlik kamerasının önünde önce zili çaldı, kimse çıkmayınca bu kez şüphelilerden biri eldiven girerek omzuyla kapıyı kırdı.

Olay,  2 gün önce gece saat 23.00 sıralarında merkez Meram ilçesi Abdülaziz Mahallesi Misakı Milli sokakta bulunan bir inşaat mühendisliği ofisinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, ofiste çalışan elemanların çıkmalarının ardından binaya giden Doğan Şafak G. (26), Nacı C. (20) iş yerinin zilini çalarak kimsenin olup olmadığını test etti. Eline eldiven giyen hırsız, kapıya bir kaç defa omuz atarak kırdı. Kapı kırıldıktan sonra hemen içeri girmeyen şüpheliler binadan dışarı çıktı. Bir süre bekledikten sonra tekrar iş yerine gelen şüpheliler kırdıkları kapıdan içeri girerek 3 adet diz üstü bilgisayar,  ile 2 adet hard disk çalıp kaçtı.
 
Satamadıkları malları tarlaya gömmüşler

 
Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği’ne bağlı ekipler iş yerinin güvenlik kamerasını izledikten sonra şüphelilerin kimliğini tespit ederek harekete geçti. Hırsızlıktan kayıtları bulunan şüpheliler Doğan Şafak G. (26) ile Nacı C. (20) kısa sürede polis ekipleri tarafından yakalandı. Yakalanan şüphelilerin diz üstü bilgisayarları sattıkları ortaya çıkarken, harddiskleri ise merkez Karatay İlçesi Yeni Mahalle'de bulunan bir araziye gömdükleri ortaya çıktı. Polis ekipleri, gömülü yerdeki harddiskleri buldu.
 
Nitelikli hırsızlık ve Konut dokunulmazlığını ihlal suçlarından haklarında işlem yapılacak olan şüpheliler Adliyeye sevk edilecek.İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler