YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sarıyerde helikopter sahile indi
Sarıyerde helikopter sahile indi
20 Aralık 2012 20:22
Sarıyer'de bir helikopter, kar yağışı ve şiddetli rüzgar sebebiyle deniz kenarına iniş yapmak zorunda kaldı. Sahildeki helikopteri gören vatandaşlar şaşkınlık yaşadı.

İstanbul'u etkisi altına alan kar yağışı, kara trafiğini olduğu kadar hava trafiğini de aksattı. Atatürk Havalimanı'nda çok sayıda sefer gecikmeli yapılabildi. Sarıyer'de ise ilginç bir olay yaşandı. Özel bir şirkete ait helikopter, sert hava şartları nedeniyle Büyükdere Caddesi üzerine acil iniş yaptı. Denize yarım metre mesafede iniş yapan helikopter, görenleri şaşkına çevirdi. Helikopterin içinde bulunanlar olaydan yara almadan kurtuldu. Vatandaşlar, helikopterin önünde fotoğraf çektirdi.

Elverişsiz hava şartları sebebiyle helikopter pilotunun önce ağların üstüne inmek istediğini belirten Balıkçı Ahmet Karakaya, helikopterin kızaklama bir şekilde denize 30 santimetre mesafede iniş yaptığını aktardı.

Sahilde duran helikopterin, hava şartlarının olumsuz  olması nedeniyle bu gece bekletileceği, hava şartları düzeldikten sonra götürüleceği belirtildi.


CHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler