YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şanlıurfa'da silahlı kavga: 4 ölü
Tarafların aralarında 'kan davası' bulunduğu iddia edildi
Şanlıurfa'da silahlı kavga: 4 ölü
16 Ağustos 2009 / 11:48 Güncelleme: 16 Ağustos 2009 / 00:00

Şanlıurfa'da bir köyde meydana gelen silahlı kavgada ölenlerin cesetleri, olay yeri incelemesinin tamamlanmasının ardından otopsi için hastaneye kaldırıldı.
        


Alınan bilgiye göre, merkeze bağlı Büyük Alanlı köyünde önceden aralarında husumet bulunan 2 ailenin fertleri arasında çıkan silahlı kavgada ölen 4 kişinin cesedi, olay yeri incelemesinin ardından ambulanslarla Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirildi.
        


Hastanenin bahçesinde toplanan ölenlerin yakınları, gözyaşı döküp sinir krizleri geçirirken polis ekiplerinin yoğun güvenlik önlemi aldığı gözlendi.
        


Bu arada, Halfeti'de bugün düzenlenen bir etkinlik için ilçede bulunan Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan da yetkililerden olayla ilgili bilgi aldıktan sonra, programını yarıda keserek kavganın yaşandığı köye hareket etti.
        


Öte yandan, aralarında ''Kan davası'' bulunduğu iddia edilen tarafların önceki yıllarda da bir kaç kez kavga ettiği belirtildi.
        


Olayda ölenlerden Necmi, Halit ve Mustafa Durmuş'un kardeş olduğu, aynı husumet kapsamında geçen yıl da bir kardeşlerinin öldürüldüğü belirtildi.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler