YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şanlıurfa'da feci kaza: 25 yaralı
Şanlıurfa'da feci kaza: 25 yaralı
07 Ekim 2009 19:44
Şanlıurfa'da üniversite öğrencilerini taşıyan halk otobüsü devrildi: 25 yaralı

Şanlıurfa'da, 25 üniversite öğrencisinin yaralandığı trafik kazasında, tedavi altına alınan yaralıların sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Alınan bilgiye göre, Harran Üniversitesi Osmanbey yerleşkesinde, halk otobüsünün devrilmesi sonucu meydana gelen kazada, ambulans ve özel araçlarla çeşitli hastanelere kaldırılan yaralıların tedavilerine devam ediliyor.

Çoğunluğunun hafif şekilde yaralandığı belirtilen öğrencilerin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Bu arada, halk otobüsünü kullandığı iddia edilen ve adı öğrenilemeyen muavin ile otobüs sürücüsünün, ifadelerine başvurulmak üzere İl Jandarma Komutanlığına götürüldü.
        

-TOPLANTIYI YARIDA BIRAKIP OLAY YERİNE GİTTİ-
    
Öte yandan, akşam saatlerinde meydana gelen kazayı haber aldiktan sonra bulunduğu toplantıyı yarıda bırakarak olay yerine giden Vali Nuri Okutan, İl Jandarma Komutanı Albay Şükrü Cumhur ile kaza yerinde incelemelerde bulundu.

Yetkililerden bilgi alan Vali Okutan'a burada bazı öğrenciler kent merkezine 25 kilometre uzaklıktaki yerleşkeye gidip dönerken yaşadıkları sıkıntıları dile getirdi.Kimi öğrenciler, halk otobüslerine çok sayıda kişi alındığını, süratli olan araçları bazen muavinlerin kullandığı yönünde şikayetlerde bulundu.

İncelemelerinin ardından yaralıların bir kısmının kaldırıldığı özel bir hastaneye giden Okutan, burada yaptığı açıklamada, kazadan duyduğu üzüntüyü dile getirerek, ''Akşam saatlerinde Harran Üniversitemizin kampüsüne yolcu taşıyan halk otobüsü devrildi. Şu anda bizim tespitimize göre otobüsün içinde bulunan 20'nin üzerinde öğrencimiz maalesef yaralandı'' dedi.

Kazanın ardından yaralı öğrenciler ve yakınlarıyla görüştüğünü anlatan Okutan, araçların çok kalabalık ve ehliyetsiz kişilerce kullanıldığı yönünde şikayetler aldıklarını belirterek, ''Onları, gerekli görevlilere talimatlandırdım. Bundan sonra daha dikkatli olacaklar'' diye konuştu.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler