YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Saniye saniye kapkaç anı
Kapkaççıları 'tabldot' ile durdurmaya çalıştı.
Saniye saniye kapkaç anı
25 Ocak 2010 / 17:10 Güncelleme: 25 Ocak 2010 / 17:24

İstanbul'da kapkaç ve yankesicilik operasyonu yapan polis, 23 kişiyi gözaltına aldı. Otomobille seyreden zanlıların yolda yürüyen bir vatandaşın çantasını kapıp kaçması saniye saniye görüntülendi. Bir restoran çalışanının elindeki tabldotu araca fırlatması da zanlıları durduramadı.

İstanbul'da son zamanlarda artan yankesecilik şikayetlerini dikkate alan Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesecilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, zanlıları yakalamak için geniş kapsamlı çalışma başlattı. İstanbul'un çeşitli ilçelerinde tertibat alan polis ekipleri birçok noktada eş zamanlı operasyonlar düzenledi. Düzenlenen operasyonlarda çeşitli yankesecilik olaylarına karıştığı iddia edilen 23 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

Zanlıların İstanbul'un turistik ilçelerinde, mitinglerde, statlarda, alışveriş merkezlerinde yankesecilik suçlarına karıştığı iddia edildi. Zanlıların ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda, 1 adet ruhsatsız tabanca, 2 adet oto, 4 dijital fotoğraf makinesi, çalıntı plazma TV, LCD ekran ve 45 adet cep telefonu ele geçirildi. Emniyette işlemleri tamamlanan 23 kişi sorgularının ardından 'suç örgütü kurmak ve üye olmak, hırsızlık, sahtecilik, piyasaya sahte para sürmek ,kapkaç ve yağma suçlarından' adliyeye sevk edildi.

Bu arada, zanlıların Pendik Aydınlıyolu Caddesi Çamçeşme Mahallesi'nde bulunan askerlik şubesi önünde otomobille yaptığı kapkaç, kameralar tarafından saniye saniye görüntülendi. Görüntülere göre; yolda yürüyen bir vatandaşın yanına yaklaşan zanlılar, otomobilin penceresinden şahsın elindeki çantayı zorla alarak kaçmaya başlıyor. Direnmesine rağmen şahıs çantayı zanlılara kaptırıyor. Bu sırada karşıdan gelen ve bir restoranda çalıştığı öğrenilen kişi, elindeki tabldotu otomobile fırlatıyor. Zanlılar, tüm engellemelere rağmen olay yerinden kaçıyor. CİHAN

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler