YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Saniye saniye dehşet anları
Batman'da aynı kavşakta meydana gelen kazlar saniye saniye Mobese kameraları tarafından kaydedildi..
Saniye saniye dehşet anları
20 Şubat 2010 / 13:56 Güncelleme: 20 Şubat 2010 / 13:56

Batman'da meydana gelen biri ölümlü 4 trafik kazası, kent genelinde kullanılan MOBESE kameralarınca kaydedildi. Aynı kavşakta meydana gelen üç ayrı kazanın sorumlusu ise dikkatsiz sürücüler olduğu tespit edildi.

Batman Emniyet Müdürlüğünce 14 ayrı noktaya kurulan MOBESE sayesinde kentin en yoğun bölgeleri 24 saat izlenirken, kameralar trafik kazalarını da kaydediyor.

Batman Anadolu Lisesi önündeki kavşakta, trafik kurallarına uyulmaması sonucu meydana gelen 3 ayrı kaza, tüm detayıyla MOBESE kameralarınca görüntülendi.

Kavşağa ters yönden giren bir bisiklet sürücüsü, karşı yönden gelen aracın çarpması sonucu bu hatasının bedelini canı ile ödedi. Aynı kavşaktaki diğer kazalarda da sürücülerin yaptığı kural hatalarının neden olduğu trafik kazaları tüm detaylarıyla görülüyor.

SSK kavşağında otomobilin çarpması sonucu sürüklenen bir motosiklet sürücüsünün hiç bir şey olmamış gibi kalktıktan sonra otomobil sürücüsü ile tartışmaya başlaması da kaydedilen ilginç görüntüler arasında yer aldı.

Batman Emniyet Müdür yardımcısı Samih Teymur ,"Yaşanan trafik kazalarının genelli yaşanan terör olaylarından dolayı kuralar ihmal edildiğini ve bu kuralları ihmal edenleri Kent Merkezine yerleştirilen Mobesa kameraları sayesinde kimin kuralları çiğnediğini tespit etmemiz kolaylaştı.''dedi. (iha)

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler