YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sancaktepe'de olaylı yıkım
İstanbul Sancaktepe Osmangazi Mahallesi'nde dere yatağına yapılan evleri yıkmak isteyen belediyeyle mahalle sakinleri çatıştı. Polis olaya müdehale etmek zorunda kaldı...
Sancaktepe'de olaylı yıkım
13 Ekim 2009 / 10:38 Güncelleme: 13 Ekim 2009 / 11:09

Sancaktepe Osmangazi Mahallesi'nde dere yatağı üzerine yapılan kaçak kat ve binaların yıkımı sırasında mahalle sakinleri ile polis çatıştı. Yıkım haberini alarak yollara barikat kurup ateşe veren mahalle sakinlerini polis biber gazı ve zırhlı araçlarla dağıtmaya çalıştı.

Sancaktepe Osmangazi Mahallesi arasından geçen dere yatağı çevresindeki binaların ve kaçak katların yıkımına yönelik çalışmalara başlandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Sancaktepe Belediyesi yıkım ekipleri sabah saatlerinde mahalleye geldi. Yıkım yapılacağı haberini alan mahalle sakinleri ise gece boyunca uyumayarak sokak aralarında barikatlar kurdu. Polisin ve yıkım ekiplerinin mahalleye girmesini engellemek amacıyla barikatları ateşe veren mahalle sakinleri polisin mahalleye girmeye çalışması üzerine tepki gösterdi. Polise taş ve molotofkokteylleriyle saldıran bir gruba polis biber gazı sıkarak karşılık verdi. Bunun üzerine mahalleli ara sokaklara dağılarak polisi taşlamaya başladı. Grupları dağıtan polis, mahalleyi ablukaya aldıktan sonra yıkım ekipleri yıkıma başladı.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler