YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sancaktepe'de olaylar sürüyor
Sancaktepe'de geçtiğmiz gün başlayan yıkım çalışmalarında olaylar devam ediyor. Mahalle sakinleri evlerini vermek istemiyor, yıkım ekipleri ev polislerse kararlı...
Sancaktepe'de olaylar sürüyor
15 Ekim 2009 / 07:48 Güncelleme: 15 Ekim 2009 / 10:41

Sancaktepe Osmangazi Mahallesi'ndeki yıkımları protesto etmek için toplanan bir grup ile polis çatıştı. Mahallenin ana caddesi üzerine barikatlar kurarak bunları ateşe veren grubu, polis biber gazı ve zırhlı araçlarla dağıttı. Ara sokaklara dağılan göstericilerle polis arasındaki kovalamaca uzun süre devam etti.

Sancaktepe Osmangazi Mahallesi'nde kaçak yapı ve katların yıkımına başlanmasıyla gelişen olaylar sürüyor. Yıkıma karşı olan bir grup dün gece Genç Osman Caddesi üzerinde toplanarak yıkımları protesto etti. Caddeyi barikatlarla kapatan grup, barikatları ateşe verdi. Mahalledeki PTT Şubesi'nin camlarını da kıran grubu dağıtmak için olay yerinde çevik kuvvet polisi sevk edildi. Polis gruba biber gazı ve zırhlı araçlarla dağıtmaya çalıştı. Ara sokaklara dağılan grup polisi taş yağmuruna tuttu. Kovalamaca gece geç saatlere kadar sürdü.

 

Grup ve polis arasında yaşanan kovalamaca sırasında atılan biber gazından çok sayıda mahalleli etkilendi. Bazıları polisin sert bir şekilde müdahale ettiğini gerekçe göstererek polisin tavrına tepki gösterdi. Bazı vatandaşlar ise olay çıkaran grubun mahalleli olmadığını, yıkımları provoke etmek için dışardan geldiğini iddia etti.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler