YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Saldırıya uğrayan polisin dehşet anı!
Taksim Gezi Parkı olayları sırasında otobüsün içinde göstericilerin saldırısına uğrayan polislerin yaşadığı dehşet kameraya böyle yansıdı. Otobüse taşlarla saldıran göstericilerin, bir polisin silahını alma anı güvenlik kamerası tarafından görüntülendi.
Saldırıya uğrayan polisin dehşet anı!
05 Temmuz 2013 / 19:32 Güncelleme: 05 Temmuz 2013 / 19:46

Taksim Gezi Parkı olaylarına ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı. Olayların ikinci gününde yaşanan polislerin yaşadığı dehşet bir otobüsün güvenlik kamerası tarafından görüntülendi.

Göstericilerin hedefinde ise polis memurlarını Taksim’e getiren belediye otobüsü vardı. Göstericiler, içinde iki çevik kuvvet polisi ile sürücünün bulunduğu otobüse saldırdı. Otobüsün güvenlik kamerasına saniye saniye yansıyan olayda, göstericilerin saldırısı üzerine otobüs sürücüsü aracı uzaklaştırmak istiyor. Ancak aracı uzaklaştırmayı başaramayan sürücü, kapıları kilitleyip beklemeye başlıyor. Bu sırada göstericiler otobüsü taşlıyor. Otobüsün etrafını saran göstericilerin taşlı saldırıları üzerine çevik kuvvet polisleri, koltukların altına saklanıyor. Ancak göstericiler otobüsün camlarını kırdıktan sonra, bayrak sopalarıyla polislere vuruyor. Bu sırada bir gösterici, kırdıkları camdan içeri uzanıp, polis memurunun silahını alıyor. Dehşete düşüren olay sonrası bir gösterici, diğer eylemcileri sakinleştirip uzaklaştırmaya çalışıyor. Göstericilerin uzaklaşmasının ardından polis memurları hemen otobüsten inerek uzaklaşıyor. Polislerin uzaklaşmasının ardından otobüse giren göstericiler ise polislere ait eşyaları yağmalıyor.İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler