YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Salak Milyoner' filmi gerçek oldu
'Salak milyoner' isimli komedi filmi gerçek oldu.
'Salak Milyoner' filmi gerçek oldu
18 Ocak 2010 / 18:08 Güncelleme: 18 Ocak 2010 / 18:23

Kemal Sunal, Metin Akpınar, ve Halit Akçatepe'nin başrollerini üstlendiği 1974 yılında çekilmiş 'salak milyoner' isimli komedi filmi Kayseri'de gerçek oldu.

Örenşehir köyünde oturan 1 kişi, evin alt kısmını kazma ve kürekle kazarak define aradı. Sürekli evden toprak çıkardığını gören komşuları durumu jandarmaya bildirince şahıs gözaltına alındı.

İncesu ilçesi Örenşehir köyünde Bülent Yalman (30), hazine olduğunu düşünerek evin altını kazdı. Yaklaşık 6 ay boyunca kazıya devam eden Yalman'ın komşuları, evden sürekli toprak çıktığını görünce durumu jandarma ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen jandarma ekipleri Roma dönemine ait sütun başlığını buldu ve Yalman'ı gözaltına aldı.

'Salak milyoner' isimli filmi anımsatan olayda Yalman ifadesinin ardından serbest bırakılırken, Roma dönemine ait sütun jandarma ekiplerince alınarak, Müze Müdürlüğü'ne teslim edildi.

Yalman, yaptığı açıklamada, "Ben doğmadan önce babam şuan oturduğumuz evin inşaatına başlamış ve inşaat sırasında işçiler tarafından Roma dönemine ait sütun bulmuş. Aradan yıllar geçtikten sonra Kayseri'den işsiz kalmam nedeniyle köyüme geri döndüm. Daha sonra hazine olacağı umuduyla evin altını 8 metre uzunluğunda 3 ayrı tünel haline kazdım. Bu sırada olayı duyan jandarma ekipleri beni gözaltına aldı" ifadelerini kullandı.

Yaşanan olay, 1974 yılında çekilen 'salak milyoner' isimli filmi anımsatıyor. Filmin konusunda, 'Kayseri'den İstanbul'a gitmek için yola çıkan kardeşler hazinenin Mehmet Çavuş'un evinin altında olduğunu öğrenmeleriyle evin altını kazmaya başlarlar ve burada kazma ve kürekle hazine ararlar.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler