YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sakın öldürmeyin!
Sakın öldürmeyin!
10 Eylül 2010 14:13
Evinizde, yatak odanızda ya da bahçenizde hamam böceği bulduğunuzda öldürmeden önce iki kere düşünün.

Hemen hepimiz evlerimizde gördüğünüz hamam böceklerinden iğrenir ve hemen çaresine bakmaya çalışırız. Fakat yeni yapılan araştırma, hamam böceklerinin beyninin geleceğin antibiyotikleri olacağını gösteriyor.

Popular Science dergisinde yer alan habere göre, Nottingham Üniversitesi'nde yürütülen laboratuar testlerinde, hamam böcekleri ve çekirge gibi belirli böceklerden elde edilen beyin dokularının güçlü antibiyotik kalitesinde olduğu ve "hastane mikrobu " olarak bilinen MRSA isimli virüsü insan hüclerine zarar vermeksizin yüzde 90'dan fazlasını öldürdüğü belirlendi.

Araştırmacılar, böceklerin sinir sistemi dokularında bakteriler için zehirli, fakat insan hücreleri için zararsız olan 9 farklı molekül tespit ettiler. Bu dokuların geleneksel ilaçlara dirençli olan enfeksiyonların tedavisinde etkili olan yeni tür antibiyotiklerin geliştirilmesinde kullanılabileceğini belirttiler.

MRSA gibi ilaca dirençli hastalıkların tedavisinde yeni yöntemin ucuz antimikrobiyal ilaç kaynağı olduğunu söyleyen araştırmacılar, bundan sonra evinizde, yatak odanızda ya da bahçenizde hamam böceği bulduğunuzda öldürmeden önce iki kere düşünün. (Zaman)

Rabbim yaratmışsa vardır bildiği...
 // Çakır
RABBİMİN yaratmış olduğu hiç bir varlıpı çok zor durumda kalmadığım sürece asla öldürmem...

Nedenimi bu haber zaten nedenini açıklıyor...

RABBİM kuluna zarar verecek bir varlığı neden yaratsın mutlaka ve mutlaka her canlının dünyaya ve insanlara muhakka bir faydası vardır...

Buna sivri sinekte dahil......
13 Eylül 2010 16:29
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler