YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sakatlanan çocuğu için intihar etmek istedi
Trabzon'un Ortahisar Mahallesi'nde bulunan tarihi surlara çıkarak çocuğunun doktorlar tarafından sakat bırakıldığı iddiasıyla intihar girişiminde bulunan şahsı başta Vakfılar Bölge Müdürü Mazhar Yıldırımhan ve gazeteciler ikna etti.
Sakatlanan çocuğu için intihar etmek istedi
02 Nisan 2013 / 19:41 Güncelleme: 02 Nisan 2013 / 19:55

Bugün öğle saatlerinde Vakfılar Bölge Müdürlüğü Binası bahçesine gelerek burada surların üzerine çıkan Ferhat Ş, bir süre surların üzerinde gezinerek Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık'ın yanına gelmesini istedi. Çocuğunun doktorlar tarafından sakat bırakıldığını belirten Ferhat Ş, bir süre surların üzerinde gezinerek sıkıntısı sıraladı.
 
Bir ara surların üzerinde oturarak sigara içen Ferhat Ş.'nin durumunu Vakıflar Bölge Müdürü Mazhar Yıldırımhan, polis, gazeteciler ve vatandaşlar surların yanına gelerek kendisini ikna için ter döktü.

  Bölge Müdürü Mazhar Yıldırımhan, intihar girişiminde bulunan Ferhan Ş. ile bir süre konuşarak sıkıntısını dinlerken Ferhat Ş.'de çocuğunun doktorlar tarafından sakat bırakıldığını iddia bulunarak 15 aydır sıkıntı çektiğini belirtti.
 
Ferhat Ş. "Benim çocuğumu sakat bıraktılar. Savcılığa suç duyurusunda bulundum, takipsizlik kararı verdiler. Bu çocuk düzelecek, yurt dışına gidip tedavi olacak. Benim çocuğum bu devletin evladı değil mi?" şeklinde derdini anlattı.
 
Ferhat Ş, bir ara kendisini ikna etmeye çalışan Müdür Yıldırımhan'a yönelik "Sizin çocuğunuz var mı. Benim çocuğumu sakat bıraktılar" söylemesinin ardından olay yerinde bulunan surların üzerine çıkan Yıldırımhan ve Karadeniz Gazetesi muhabiri Kemal Bektaş, Ferhat Ş.'nin yanına giderek kendisini aşağıya inmesi konusunda ikna etti.

  Bölge Müdürü Yıldırımhan, kendisine çocuğunun hastalığı ile ilgili KTÜ Rektörü Süleyman Baykal'ı arayarak kendisine yardımcı olacağını belirtirken daha sonra kendisini Vakıflar Bölge Müdürlüğü'ne binasına getirerek yardımcı olmaya çalıştı.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler