YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şakalaşırken 30 metreden çakıldı
Şakalaşırken 30 metreden çakıldı
16 Eylül 2009 11:21
İki genç köprünün üzerinde oturuyorlardı. Sonra Çağatay arkadaşıyla şakalaşmaya başladı. Ayağının altındaki mermer kopunca olanlar oldu...

15 yaşındaki Çağatay Kazak kız arkadaşıyla şakalaşırken, köprüden düşerek yaşamını yitirdi.

Abidinpaşa Anadolu Lisesi Bilgisayar Bölümü 2’nci sınıf öğrencisi Çağatay Kazak (15), 3 Eylül Pazar, 17.30 sıralarında kız arkadaşıyla Büyükşehir Belediyesi Dikmen Gençlik Merkezi’ne geldi.

Bir süre burada vakit geçirdikten sonra evlerine gitmek üzere Dikmen Vadisi’nin iki yakasını bağlayan Kültür Köprüsü’ne çıkan iki çocuk, kenarlarında korkuluk bulunmayan köprüye oturarak sohbet etmeye başladı.

BÖYLE ŞAKALAR YAPMA KORKUYORUM

Bu sırada Kazak, şakalaştığı arkadaşının çantasını alarak, köprünün kenarına gelip ayağını mermer pervaza koydu ve “Çantanı atayım mı, düşünce parçalansın” dedi. Arkadaşı “Böyle şakalar yapma korkuyorum” dediği sırada, ayağının altındaki mermer parçası kopan Kazak, dengesini kaybederek 30 metreden beton zemine düştü.

TÜM KEMİKLERİ KIRILMIŞTI AMA YAŞIYORDU

Şoka giren genç kız, köprüden inerek beton zemine çakılan Kazak’ın yanına gitti. Tüm kemikleri kırılan Kazak’ın yaşadığını gören vatandaşlar hemen ambulans çağırdı. Ancak Kazak tüm çabalara karşın kurtarılamadı. Oğlunun ölüm haberini alan anne Sibel Kazak, olaydan sonra üniversite hastanelerinin oğlunu kabul etmediğini belirterek, şunları anlattı:

PARAMIZ VAR DEDİK AMA HASTANELER ALMADI

 “Resmi sağlık güvencemiz olmadığı için üniversite hastanelerine giremedik. ‘Paramız var’ dedik, yine de kabul etmediler. Özel hastanelerde ortopedi servisi olmadığı için oğlum göz göre göre öldü. Büyükşehir Belediyesi, köprüde hiçbir önlem almamış. Gençlik merkezine küçük çocukların gelip gitmesine rağmen köprü pervazları tamamen açık. Eğer pervazlarda koruyucu demirler olsaydı ya da köprünün bakımı yapılsaydı Çağatay şimdi hayatta olurdu.”

PLASTİK KORUYUCULAR SÜREKLİ KIRILIYOR

Çağatay Kazak’ın ölümüne neden olan belediyeye ait korkuluksuz köprü, bölgedeki bir çok villanın önünde bulunuyor. Tüm kemikleri kırılan Çağatay, tüm çabalara rağmen kaldırıldığı hastanede kurtarılamadı. Ankara Büyükşehir Belediyesi yetkilileri köprünün koruma demirlerine sık sık plastik koruyucular takıldığını, ancak bunların sürekli kırıldığını söylediler.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler