YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sakal-ı Şerif'i gören kadın kendinden geçti
Viranşehir İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen Kutlu doğum haftası çerçevesinde ziyaret için Şanlıurfa'dan getirilen Sakal-ı Şerif için Viranşehir halkı izdiham oluşturdu.
Sakal-ı Şerif'i gören kadın kendinden geçti
18 Nisan 2013 / 17:45 Güncelleme: 18 Nisan 2013 / 17:56

Viranşehir ilçesin de 7 den 77 ye her yaş gurubundan bay ve bayanlar Sakal-ı Şerife ulaşmak için Viranşehir Tepret camisine akın etti. Viranşehir Tepret camisinde ziyarete açılan Sakal-ı şerif için sabah saat 09.00 da ilk önce erkeler geldi. saat 12.00'a kadar süren ziyaretten sonra öğle namazı için ara verildi. Bu arada bir hayırsever vatandaş tarafından gelenlere pilav ikramı yapıldı. Saat 13.00 da bayanların ziyaretine açılan Sakal-ı şerif için izdiham yaşandı.

Binlerce Viranşehirli bayan Peygamber Efendimizin (sav) Sakal-ı Şerifine ulaşmak için birbirleriyle adeta yarıştı. Polis bayanların izdihamını önlemekte zorlanırken İlçe Müftüsü Abdulrakip Arslan cami hoperlosundan sık sık anonslar yaptırarak izdihamın önüne geçmeye çalıştı. Peygamber Efendimizin (sav) Sakal-ı şerifini bir kez daha görmek isteyen bayanlar cami etrafında bulunan parklarda oturarak sıranın kendilerine gelmesini bekledi. Kucaklarında bebekleriyle Peygamber Efendimizin (sav) Sakal-ı Şerifini ziyaret etmek isteyen bayanlar parklarda çocuklarını teselli edip sıra beklediler. Bu arada bazı bayanlar fenalık geçirerek baygınlık yaşadı. Bunun üzerine 112 acil ambulans gelerek bayılan vatandaşlara müdahale etti.

Bay ve Bayan din görevlileri giriş kapısında ki izdihamı polisle beraber önleyeme çalışarak vatandaşların geçişleri kontrol altına alındı. Ziyaretten çıkan vatandaşlar Sakal-ı Şerifin her yıl mutlaka Viranşehir'e getirilmesini ve halkın ziyaretine açılmasını yetkililerden talep ettiler. Gözyaşları içinde ziyaret edilen Sakal-ı Şerif programının devamı Cumartesi günü Eyup Nebi beldesinde de yapılacak.İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler