YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sahtekarlığın da böylesi!
Sahtekarlığın da böylesi!
03 Kasım 2009 15:37
Pazardan aldığı mandalinaları yıkayınca gözlerine inanamadı!

Bursa'da, İsmet Özcan isimli bir vatandaş, pazardan aldığı mandalinanın boyanarak satıldığını öne sürdü.

Aynı zamanda avukat olan Özcan, pazardan aldığı turuncu renkli mandalinaların, yıkandıktan sonra yeşile dönüştüğünü hayretle gördü.

Gribe karşı korunmak için pazardan mandalina aldığını söyleyen avukat İsmet Özcan, "Eve geldiğimde mandalinaları yıkadım, boya aktığını gördüm. Yeşil mandalinaların boya ile rengini değiştirmişler." dedi.

Mandalinaları analiz edilmesi için Tarım İl Müdürlüğü'ne götüren Özcan, konuyu yargıya taşıyacağını kaydetti.

Bursa Barosu avukatlarından İsmet Özcan, medyada çıkan domuz gribi önlemleri kapsamında bol bol C vitamini almaya karar verdi. İş dönüşünde merkez Osmangazi ilçesi Hamitler Mahallesi'ndeki semt pazarından mandalina alan Özcan, eve geldiğinde büyük şok yaşadı. Mandalinalardan akan boya üzerine oldukça şaşıran Özcan, gördüklerine inanamadı.

Bugüne kadar gıdalarla ilgili birçok şikâyeti yargıya taşıyan Özcan, "Mandalinadan boya akınca büyük şok yaşadım. Grip olmayayım diye pazardan bol bol mandalina aldım, fakat yıkayınca mandalinadan pembemsi boya aktı. Tabi ki uzman değiliz, mandalinaları Bursa Tarım İl Müdürlüğü laboratuvarlarına götürerek şikâyetçi oldum. 3 Kasım tarihli 40507 sayılı evrakla şikâyetim işleme alındı. Sonucu yakından takip edeceğim. Eğer mandalinaların boyalı olduğu belirlenirse konuyu yargıya taşıyacağım. İnsanların sağlığı bu kadar ucuz olmamalı. Bunu yapanlar mutlaka cezasını bulmalıdır." diye konuştu.

Öte yandan Bursa İl Tarım Müdürlüğü yetkilileri, numune mandalinaların inceleneceğini, gerçeğin kısa sürede ortaya çıkacağını söyledi.

Buda olmaz demeyin burasi Türkiye
 // Bekir Yalim
Artik vatanimizda güvenilecek bir gida kalmadi galiba,üzülerek yaziyorum belki kizanlar olacak ama,biz ne idik ne olduk temelden bozulduk galiba gerisini önce Allaha sonrada o meyve ve sebze satanlarin vicdanina birakiyorum.

Saygilarimla...
03 Kasım 2009 16:31
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler