YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sahte parayı neresine sakladığına inanamayacakasınız!
Sahte parayı neresine sakladığına inanamayacakasınız!
18 Mart 2013 19:41
Erzincan’da piyasaya sahte para sürmek isteyen iki şahıs polisin takibi sonucu suçüstü yakalandı. Yakalanan şahıslardan birinin iç çamaşırında 100 TL’lik banknotlar halinde 111 adet sahte para çıktı.

Erzincan Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi (KOM) ekipleri güney doğu illerinden gelerek Erzincan’da piyasaya sahte para sürmek isteyen M.Ö.(39) ile F.K.(19) isimli şahısları takibe aldı. F.K isimli şahsın sabah saatlerinde Erzincan’da kurulan ve çiftçilerin ürünlerini sattıkları Buğday Meydanı’nda sahte para ile alışveriş yaptığını tespit eden KOM ekipleri şahsı suçüstü gözaltına aldı. M.K isimli ikinci şahıs ise otel de gözaltına alınırken, M.K’nın üzerinde yapılan aramada iç çamaşırının içinden 100 TL’lik banknotlar haline 111 adet sahte para çıktı.
 
ynı suçtan daha önce de sabıkaları olan iki şahıs polisteki sorgularının ardından öğleden sonra adli mercilere sevk edildi. Erzincan Emniyet Müdürlüğü, piyasaya sahte para sürmek isteyen şahıslara karşı Erzincan Esnafı’nı ve vatandaşları uyardı.

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler