YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sahte hocaya baskın...
Sahte hocaya baskın...
10 Ekim 2009 11:33
Sahte hoca bu kez üfüremedi... Para karşılığı büyü bozduğunu iddia eden üfürükçü hoca evine düzenlenen baskınla yakalandı...

Nevşehir'de para karşılığı muska yazarak, büyü bozduğunu iddia eden 'Mersinli Mehmet Hoca' lakaplı otobüs şoförü, evine düzenlenen baskınla yakalandı.

Alınan bilgilere göre, yaklaşık 7 yıldır Nevşehir'in Gülşehir ilçesinde halk otobüsü şoförlüğü yapan ve halk arasında 'Mersinli Mehmet Hoca' lakabıyla tanınan 45 yaşındaki Mehmet D. isimli sahte hocanın bugüne kadar çok sayıda kişiye para karşılığı muska yazdığı belirlendi. Özellikle çocuğu olmayan kadınlara çocuğunun olacağını ve dua ettiği gençlerin ÖSS'yi kazanacağını belirterek para karşılığında muska yazan ve kendisine gelen bazı genç kız ve kadınlara tacizde bulunduğu iddia edilen Mehmet D., bir vatandaşın şikayeti üzerine evine düzenlenen baskınla yakalandı. Eşi ile birlikte gece saatlerinde evinden alınarak Emniyet Müdürlüğü'ne getirilen Mehmet D., buradaki sorgusunun ardından mahkemeye çıkartıldı. Nevşehir Adliye Sarayı'na girişte gazetecilerin sorularını yanıtsız bırakan ve yüzünü gizlemeye çalışan sahte hoca, tutuklanarak cezaevine gönderilirken, eşi A.D. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler