YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Sahip çıkılmazsa yıkılır"
Uğradığı silahlı saldırı olayında öldürülen Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in Malatya'da dünyaya geldiği baba evi, terk edilince harabeye döndü.
"Sahip çıkılmazsa yıkılır"
26 Ekim 2010 / 18:41 Güncelleme: 26 Ekim 2010 / 18:42

Hrant Dink'in Malatya merkez Salköprü Mahallesi Boncuklu Sokakta bulunan doğduğu evi, kiracıların da çıkması üzerine terk edilmiş vaziyette harabeye döndü. Evin bir odası tamamen çökerken, bir odası ise çökmesin diye alttan tavana direklerle destek verildiği görüldü. Pencereleri tamamen dökülmüş vaziyette olan ev, kullanılmaz bir hal alırken, çevresinin de açık olması nedeniyle geceleri bali çekenlerce kullanıldığı iddia edildi. 
 

Hrank Dink'in öldürüldüğü zaman kiracılar tarafından kullanılan ve parası da Hrant Dink'in kardeşine gönderilen ev, şu anda tamamen kaderine terk edilmiş vaziyette. 

"DİNK AİLESİ SAHİP ÇIKSIN,YOKSA YIKILIR"  

Mahallenin muhtarı "Bu eve de sahip çıkılmadığı takdir de ben muhtar olarak evin yıkılıp arsa haline getirilmesini isteyeceğim. Burası terk edilmiş durumda. Malatya'da 1 ay önce böyle terk edilmiş bir evde bir çocuk öldürülmüştü. Sahipleri biran önce gelip buraya sahip çıksınlar. Gerçi sahip çıkılsa bile burası elden çıkmış durumda" dedi.  
 

Muhtar dönmez, Hrant Dink öldürüldüğü zaman, baba evinden toprak alarak mezarına konulmak üzere kargo ile Agos Gazetesi'ne göndermişti.   İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler