YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sağanak Bursa'da 1 can aldı
Sağanak Bursa'da 1 can aldı
14 Ekim 2010 08:55
Bursa'da aşırı yağışlar 1 can aldı. Oğlu ile birlikte yaşayan 84 yaşındaki adam aşırı yağışlar nedeniyle evinin su basması sonucu hayatını kaybetti.

Bursa'da kuvvetli sağanak nedeniyle evini su basan yatalak olduğu öğrenilen 84 yaşındaki kişi hayatını kaybetti.

Alınan bilgiye göre, yatalak olduğu öğrenilen İsmail Güven'in (84) oğluyla birlikte yaşadığı Alacahırka Mahallesi Orhaneli Caddesi'ndeki evini dün akşam saatlerinde başlayan ve aralıklarla şiddetini artıran kuvvetli sağanak nedeniyle su bastı.

Oğlunun evde olmadığı öğrenilen yaşlı adam, baskında boğularak öldü. Sivil Savunma ekipleri, yaşlı adamın cesedine zorlukla ulaştı.

Derelerin taştığı, çok sayıda ev ve iş yerini suyun bastığı yağış nedeniyle insanlar ev ve araçlarında mahsur kaldı. Yoğun su birikintileri nedeniyle şehir içi trafikte de aksamalar yaşanırken, çok sayıda altgeçidi su bastı. Yağış nedeniyle kayganlaşan yolda çok sayıda yaralamalı ve maddi hasarlı trafik kazası meydana geldi.

Sabah saatlerinde okullarına gitmek üzere yola çıkan öğrencilere, polis ekipleri tarafından megafonla ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildiği anonsu yapıldı.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler