YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Sadece iki kere yaşarız"
Son günlerde oldukça popüler hale gelen, 'Sadece İki Kere Yaşarız' isimli bir kısa film internette tıklama rekorları kırıyor. Keşke dememek için...
"Sadece iki kere yaşarız"
28 Aralık 2015 / 19:55 Güncelleme: 28 Aralık 2015 / 20:05

Bir Müslüman'ın hayatını kısaca anlatan Islamic Event sitesinde yayınlanan 'Sadece İki Kere Yaşarız' isimli kısa filmde Müslümanlar için ölümün bir son olmadığı anlatılıyor.

Rarbie isimli 24 yaşındaki bir gencin hayatından kesitlerin sunulduğu filmde, Rarbie'nin bir Müslüman olduğu, namazlarını vaktinde kıldığı ve bağışlanmak için dua ettiği ancak nefsinin kendisine yapmaması gereken şeyleri de yaptırdığı gösteriliyor.

SON DURAK!

"Ölümden sonra her şey biter mi?" sorusuna yanıt verilen filmde, insanların sadece bir kez yaşamayacağı, her bittiği düşünülen şeyin aslında bitmediği ve yapılan her şeyin gelecek olanı belirlemek için olduğu ifade ediliyor.

Rabbie'nin ölümünün ardından ölümden sonraki yaşamı destekler nitelikte kesitler sunuluyor.

Rarbie'nin yanında beliren ve kanlar içinde görüntülere yansıyan ruhu, sürekli onu uyarmaya çalışıyor ve Rarbie'ye sergilediği bazı kötü alışkanlıklarını bırakmasını söylüyor. Filmin son kısmında ise 'kitabını oku' şeklinde bir ifade vurgulanıyor. 

Çok teşekkürler
 // Alkan durusu
ALLAH (c.c) sizden razı olsun İNŞAALLAH......
29 Aralık 2015 01:05
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler