YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sadece 43 gün direnebildi
Konya'da feci şekilde darp edildikten sonra bir otobüs durağına atılan ve kaldırıldığı hastanede tedavi gören Meral Tahta adlı kadın 43 gün sonra yaşam mücadelesini kaybetti.
Sadece 43 gün direnebildi
01 Eylül 2011 / 15:50 Güncelleme: 01 Eylül 2011 / 15:57

Konya'da otobüs durağında ağır yaralı halde bulunan ve kaldırıldığı hastanede 43 gün sonra hayatını kaybeden Meral Tahta'nın (32) cenazesi, toprağa verildi.

Tedavi gördüğü Konya Numune Hastanesi'nde 43 gün süren yaşam mücadelesini kaybeden Tahta'nın cenazesi, yakınları tarafından hastane morgundan alınarak Musalla Mezarlığı'na getirildi.

Tahta'nın kardeşi Özlem Kılıçdoğan ile yakınları, tabuta sarılarak uzun süre gözyaşı döktü. Tahta'nın cenazesi Musalla Camisi'nde kılınan öğle namazının ardından Musalla Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Tahta'nın kardeşi Özlem Kılıçdoğan, gazetecilere yaptığı açıklamada, kardeşinin kaybolduğunu polise kendisinin bildirdiğini söyledi.

Kardeşinden haber alamadığı için Mersin'den Konya'ya geldiğini dile getiren Kılıçdoğan, kayıp ihbarından 4 gün sonra kardeşinin bulunduğunu bildirdi.

Kardeşinin bulunduğuna sevindiklerini ancak sadece kalbinin attığını dile getiren Kılıçdoğan, ''Yaklaşık 1,5 ay boyunca yoğun bakımda kaldı ve maalesef dün kaybettik. Buradan devlet yetkililerine sesleniyorum. Bir daha Meraller ölmesin, Sedanurlar annesiz kalmasın. Artık bu ölümler son bulsun'' dedi.

Tahta'nın 10 yaşındaki kızı Sedanur'un annesiz kaldığını ifade eden Kılıçdoğan, çocuğun bundan sonra yaşamını teyzelerinin yanında sürdüreceğini belirtti.

Kılıçdoğan, tutuklanan Mustafa K'nın olay sırasında tek başına olmadığını, yanında birkaç kişinin daha bulunduğunu ileri sürerek, olayla ilgili herkesin yakalanmasını istedi.

Bu arada, Meral Tahta'nın kaldığı hastaneden, tedavi giderleri için 31 bin liralık fatura çıkarıldığı bildirildi.

Söz konusu faturaya, Tahta'nın cenazesini almak üzere hastaneye giden yakınları tarafından tepki gösterildiği öğrenildi.

OLAY

Konya'da kayıp başvurusunda bulunulan Meral Tahta, polis tarafından gözaltına alınan erkek arkadaşı Mustafa K'nin (35) verdiği bilgiler doğrultusunda 19 Temmuz 2011'de merkez Selçuklu ilçesi Buhara Mahallesi'nde bir otobüs durağında ağır yaralı bulunmuştu.

Kayıp olduğu bildirilen kadının, bu süre içinde aç ve susuz bırakıldığı belirlenmişti. Mustafa K, 19 Temmuz'da çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.


AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler