YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Saçlar kişiliğin aynası....
Saçlar kişiliğin aynası....
13 Ekim 2011 13:35
Kadınların saçlarını toplayış şekli de aslında nasıl biri oldukları hakkında siz eip uçu veriyor.. .Örneğin dağınık bırakılmış saçlar kendinden emin ve özgürlüğüne dülkün bir kadını temsil ediyor...

Kadınlarda dağınık saç modeli, kendinden emin, özgürlüğüne düşkün bir kadını yansıtırken, tam topuz modelini ise ağırlığını hissettirmek, asaletini göstermek isteyenlerin kullandığı bildirildi.

Türkiye Berberler ve Kuaförler Federasyonu Başkanı Bayram Karakaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bursa'da düzenlenen Uluslararası Yeşil Bursa Saç Festivali'nin kuaförler ve berberler açısından önemli bir etkinlik olduğunu söyledi.

Bu festivalde, 2012 yılının saç trendinin ortaya çıkacağını dile getiren Karakaş, 5 ülkeden 100 civarında kuaför ve berberin, festival sayesinde kendini geliştirme, yeni modeller görme imkanı bulacağını anlattı.

Türk kuaförlerinin geliştirdikleri modellerle sektöre yön verdiğini vurgulayan Karakaş, ''Federasyona bağlı üyelerimiz kaliteli hizmet veriyor. Kadın, erkek ve çocuk demeden herkesin hizmet aldığı yerleri iyi belirlemesi gerekiyor. İyi koşullarda hizmet vermeyen salonlarda, sağlığınızdan olabilirsiniz'' uyarısında bulundu.

Özellikle kadınların model seçerken tereddüt ettiğini anlatan Karakaş, şöyle konuştu:

''Saç modelleri insanın ruh hali hakkında bilgi verir. Dağınık saç modeli kendinden emin, özgürlüğüne düşkün bir kadını yansıtırken, genellikle gençler tarafından tercih edilir. Gençler, özgürlüğüne düşkündür. Kısa saçı, daha erkeksi yapıdaki kadınlar kullanır. Tam topuz modeli, ağırlığını hissettirmek, asaletini göstermek, bulunduğu ortamın önemini vurgulamak isteyen kadınlar tarafından tercih edilir. Arka topuz ve ön kısmındaki bir miktar dağınık saç şekli ise genellikle büro gibi kapalı ortamlarda çalışan kadınların modelidir. En rahat saç tipidir. Arkadan bağlanan saç, kadının neşesini gösterir. Bu model, bazen ilgi beklediğini de anlatabilir.''

Fön çektiren ya da uzun saçlarını kısaltan kadının, hayatının monotonluğundan sıkıldığını, bazı değişiklikler istediğini gösterdiğini belirten Karakaş, ''Bakımsız, düzensiz saçlar, depresyon haline işaret eder. Düz kesim saçlar ise günlük yaşam modelidir'' dedi.

Karakaş, erkekler için fazla bir seçenek bulunmadığını vurgulayarak, ''Dağınık saç modeli, erkeklerde de özgürlük demektir. Kendine güvenen erkekler kullanır. Saçı sakalıyla bütünleşen erkekler, bulundukları ortamın önemini vurgulamak, kendilerini göstermek istiyor demektir. Burada kravat seçimi bile önemlidir'' diye konuştu.

Kadınların mevsim geçişlerinde saçlarını bakım yaptırmasını da isteyen Karakaş, sağlıklı saça sahip olunması için kadınların uzman kuaförlerden bilgi almasını istedi. (AA)

gdf
 // gf
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
13 Ekim 2011 16:39
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler