YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Saatler ne zaman geri alınacak? 2015
Saatler ne zaman geri alınacak? 2015
26 Ekim 2015 07:14
Tüm dünya dün kış saat uygulamasına geçti fakat Türkiye seçimler nedeniyle saatleri geri alamadı. Akıllı telefonlar ise saatleri otomatik olarak geri alı. Şimdi saatlerin ne zaman geri alınacağı merak ediliyor Saatler ne zaman geri alınacak?

Tüm dünyanın kış saaati uygulamsına geçmesi, Türkiye'nin seçimler nedeniyle uygulamya geçemesi fakat akıllı telefonların otomatik olarak saatleri geri alması büyük bir karmaşa yarattı. Kış saati uygulamasına Türkiye seçimler nedeniyle geçemedi.  Türkiye'de saatler ne zaman geri alınacak? 

Bugün pek cihaz otomatik olarak saatleri 1 saat geriye aldı. Peki o zaman saat kaç? Saati otomatik değiştirme özelliğine sahip elektronik cihazlarınzdaki saate 1 saat eklemeniz gerekiyor. Sağlama için analog saatinize güvenebilirsiniz.

Yapılan yeni düzenleme doğrultusunda, bu yıl yaz saati uygulaması 1 Kasım'da yapılacak genel seçimler nedeniyle 8 Kasım'da sona erecek ve saatler 04.00'ten 03.00'e alınacak.

DİYANET İŞLERİ NAMAZ VAKİTLERİ İÇİN UYARDI!

Diyanet İşleri Başkanlığı da namaz vakitleri ile ilgili oluşabilecek karışıklığa karşı uyardı. Resmi siteden yapılan basın duyurusunda önceden hazırlanan takvimler ve bunlarda yer alan namaz vakitlerine karşı uyardı. Söz konusu namaz vakitlerine 25 Ekim 8 Kasım tarihleri arasında 1 saat eklenmesi gerektiği hatırlatıldı.

 

 

 

 // Şirin Hiçyılmaz
Saatler nezaman alınacak...
28 Ekim 2015 11:38
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler