YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ruslar 'Umut'u görmeye geldi
Antalya'da geçirdiği trafik kazası sonucu felç olan ve ailesi bulunamayan ‘Umut’ adlı gence sahip çıkan Gülsüm Kabadayı’yı ziyaret eden Rus kadınlar, Umut ile ilgili bilgi aldı.
Ruslar 'Umut'u görmeye geldi
24 Ocak 2013 / 18:12 Güncelleme: 24 Ocak 2013 / 18:31

Antalya'da geçirdiği trafik kazası sonucu felç olan ve ailesi bulunamayan ‘Umut’ adlı gence sahip çıkan Gülsüm Kabadayı’yı ziyaret eden, bazıları Türklerle evli olan Rus kadınlar Umut ile ilgili bilgi aldı. Umut’un hikayesi ile ilgili olarak Moskova'da katıldığı televizyon programı büyük ses getiren Gülsüm Kabadayı, Umut'u kendi çocuklarından ayırmadığını söyledi.  

Tatar olabilir

Antalya'da yaşayan ve bazıları Türklerle evli olan Rus kadınlar, Gülsüm Kabadayı'nın evini ziyaret edip Umut adıyla tanınan genci görmeye geldi.Dört yıldır Antalya'da yaşayan Rus psikolog 35 yaşındaki  Marina Rauzetdinova, Umut adıyla tanınan gençle Rusça konuşup tepkilerini aldı. Rus psikolog, geçirdiği kaza sonucunda yatalak olan gencin sünnetli olmasından yola çıkarak Tatar olabileceğini söyledi. Umut adıyla tanınan gencin Rusça'ya tepki verdiğini anlatan Marina Rauzetdinova, Gülsüm Kabadayı'yı sık sık ziyaret edip gençle terapi yapacağını söyledi.  Rauzetdinova, Umut’a Rusça ‘Biz tekrar gelelim’ diye sorunca, Umut ise dilini çıkararak tepki gösterdi.

Rus televizyonları izlemesi yararlı olabilir
 
Bir Türkle evlenip Antalya'ya 10 yıl önce yerleşen emlakçı 30 yaşındaki Olga Shertsova ise Umut adıyla bilinen gencin yatağının olduğu odaya bir televizyon alınıp, uydu aracılığı ile Rus televizyon kanallarını izletmenin yararlı olabileceğini söyledi. Rus gelin, bu konuda yardıma hazır olduğunu da söyledi.

Rus ailenin gönderdiği fotoğraf ile karşılaştırdı
 
Rus televizyoncular ile Gülsüm Kabadayı arasında tercümanlık yapan Saide Kaya ise, oğulları kayıp olan bir Rus ailenin kendisine gönderdiği fotoğraf ile Umut’u karşılaştırdı. Ancak Rus ailenin kayıp oğlu ile Umut'un birbirine benzemediğini söyleyen Saide Kaya, Rusların Gülsüm Kabadayı'yı takdir ettiğini söyledi.

Teşekkür etti
 
Antalya'da bir otelci ile evlenen Elena Grekova da Gülsüm Kabadayı'yı ziyaret edip bilgi aldı. Kızı Alina ile birlikte Kabadayı'yı ziyaret eden Rus gelin, Gülsüm Kabadayı'ya teşekkür etti.
 
Rüyasında Gül ve Erdoğan' gördü
 
Gülsüm Kabadayı ise rüyasında siyah araba ile Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın evine geldiğini gördüğünü anlattı. Kabadayı, “Umut’un, onların desteğine ihtiyacı var” dedi. Üç çocuk annesi olan Kabadayı, Umut’a çocuğu gibi baktığını anlatarak, koruyucu aile olarak devletin verdiği 930 lirayı Umut’un ihtiyaçları için harcadığını belirtti.
 
“Bunu para için yaptığımı iddia edenler var” diyen Kabadayı,  Umut'a Allah rızası için sahip çıktığını söyledi. Gülsüm Kabadayı, Umut'un fizik tedavi gördüğünü ve bir bebek gibi bakıma ihtiyacı olduğunu söyledi.İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler