YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rottweiller dehşeti
Rottweiller dehşeti
08 Temmuz 2010 17:02
İstanbul'da Rottwiller cinsi köpeğin saldırdığı çocuk, köpeğin ağzından güçlükle kurtarıldı.

Rottweiller'in saldırdığı çocuk, köpeğin ağzından güçlükle kurtarıldı

Bağcılar’da sahibinin tasmasını çıkarıp, parkta serbest gezdirdiği Rottweiller cinsi köpek, 2 buçuk yaşındaki bir çocuğa saldırdı. Annesin götürdüğü parkta, arkadaşlarıyla Erhan Şimşir’e saldıran köpek, çocuğu bacak arasından ısırdı. Köpeğin dişlerinden güçlükle kurtarılan küçük Erhan, 10 gün sonra cinsel organından ameliyat olacak.

Olay, Bağcılar İnönü Mahallesi Molla Gürani Parkı'nda dün öğle saatlerinde meydana geldi. Misafirlik için Bağcılar'a gelen Şimşek ailesi, akrabalarıyla evin yakınında bulunan parka kahvaltı yapmak için geldi.

Parka gezmesi için bırakılan 2 buçuk yaşındaki Erhan'a Rottweiler cinsi bir köpek saldırdı. Köpek çocuğun cinsel organının bulunduğu bölgeye dişlerini geçirdi. Bu sırada parkta tam anlamıyla bir panik yaşandı. Aile ve parkta bulunanlar iri köpeğin dişleri arasında çırpınan çocuğu kurtarmaya çalıştı.

Yakınları bir taraftan Erhan'ı köpeğin dişlerinin arasından çekip çıkarmaya çalışırken diğer taraftan da çenesini gevşetmesini sağlamak için köpeği tekmeleyip yumrukladı. Ancak bu sırada Minik Erhan'ın asıl yardımcısı annesinin bağladığı çocuk bezi oldu. Yumuşak ama kalın bez, çocuğu köpeğin güçlü ısırığından kısmen de olsa korudu.

Ailesinin ve çevrede bulunanların büyük uğraşları sayesinde küçük Erhan, köpeğin dişleri arasından kurtarıldı. Şok geçiren çocuk, hemen hastaneye götürüldü. Hastanede yapılan ilk muayenede köpeğin güçlü çenesiyle çekiştirmesinin çocuğun cinsel organında hasara yol açtığı anlaşıldı. "Derinin sıyrılması, uzaması" olarak tarif edilen hasar, doktorlar tarafından cerrahi müdahaleyle ortadan kaldırılmaya çalışıldığı öğrenildi.

Saldırının ardından olay yerine Polis ve Sağlık İşleri Müdürlüğü geldi. Köpek uzman ekipler tarafından etkisiz hale getirilerek hayvan barınağına götürülmek üzere kafese konuldu. Köpeğin sahibi Yavuz Onur da ifadesi alınmak üzere Polis merkezine götürüldü.

Öte yandan, köpeğin aşılarının tam olduğunun kendilerine iletildiğini söyleyen amca Saadettin Şimşir de, köpeğin sahibinden şikayetçi olacaklarını belirtti.

KÜÇÜK ERHAN AMELİYAT OLACAK

Tedavi süreci İçerenköy'deki bir tıp merkezinde devam eden Erhan'ın yaklaşık 10 gün sonra ameliyat olacağı öğrenildi. Ataşehir'deki tıp merkezinde pansuman yaptırılan Erhan, acılar içerisinde kıvrandı. CİHAN

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler