YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rizeli spiker İngilizce konuşmaya çalışırsa...
Rize'de bir yerel televizyonda yapılan spor programına konuk olan Nijeryalı Uche Kalu, spiker ile anlaşmakta zorlanınca ortaya ilginç görüntüler çıktı.
Rizeli spiker İngilizce konuşmaya çalışırsa...
06 Mart 2013 / 15:00 Güncelleme: 06 Mart 2013 / 15:16

Rize'den yayın yaparak uydudan tüm dünyaya yayın gönderen Kaçkar Televizyonu'nun spor programında geçtiğimiz akşam ilginç anlar yaşandı. Spor programına katılan PTT 1'inci Lig ekibi Çaykur Rizespor'un sezon arasını sözleşmesini dondurduğu Nijeryalı oyuncusu Uche Kalu, program spikeri ile anlaşmakta zorlandı.

İngilizce konuşan Kalu, İngilizce bilmeyen sunucu ile diyalog kurmakta zorlanınca güldüren diyaloglar yaşandı. Televizyonun spor müdürü Alaattin Onay'ın sunduğu programa telefonla katılan Uche Kalu’ya "Alo, Alo, Kaçkar TV, Yes, Alo Kaçkar Tv" diye seslendi. Sonra "Sakatlık problem" diye sordu, "No problem" diye cevap aldı. Onay ardından önceden kağıda yazdırdığı İngilizce soruları Kalu'ya sormaya çalıştı ancak telaffuz sorunu nedeniyle Kalu sorulanlardan bir şey anlamadı. Onay'ın, sakatlığının ne zaman düzeleceğini anlamak için yönelttiği, "Kaç ay, kaç ay?" sorusunu "Bye bye (Hoşça kal)" diye anlayan Kalu, "Okey, bye bye" diyerek telefonu kapattı. Bunun üzerine sunucu Alaattin Onay, yanındakilere Kalu'nun ne dediğini sordu.

Bu diyaloglar ekran başında izleyenleri kısa bir süre güldürdü. Bu yaşananlar ardından asıl merak edilen konu ise şu oldu: eğer sunucunun önceden kağıda yazdırdığı İngilizce soruları Kalu, anlamış olsaydı vereceği muhtemelen uzun bir cevabı kim izleyicilere aktaracaktı.

 

 

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler