YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rize'de 'gezi parkı' gerginliği
Rize'de 'gezi parkı' gerginliği
05 Haziran 2013 18:38
KESK’in aldığı grev kararını desteklemek ve Gezi Parkı eylemlerine destek vermek amacı ile Rize’de düzenlenen gösteride arbede çıktı.

Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önünde düzenlenen gösteri sakin başladı. Eyleme katılanlar eylemlerine başlamadan önce okunan ezanın bitmesini ve meydanda bulunan Şeyh Camisi’nde kılınan öğle namazının bitmesini beklediler. 

Gösteriye KESK’e  bağlı  Eğitim-Sen üyeleri ve Derelerin Kardeşliği Platformu üyeleri katılırken, hükümetin aleyhinde açılan döviz ve sloganların ardından 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısı ile toplu olarak ıslık çalındı. Konuşmalar sırasında dışarıdan gösteriye müdahaleler oldu. Müdahale bazı göstericiler ile vatandaş arasında tartışmalar yaşandı. Gösterinin tamamlanmasının ardından sendika üyeleri aynı meydanda bulunan sendika binasına gitmek isterken, bir grubun sözlü ve fiili saldırısı ile karşılaştılar. Kısa süreli bir kovalamaca ve arbede yaşandı. Göstericiler sendika binası, bir hastane ve bazı iş yerlerine sığındı. Polis sendika binasının çevresinde güvenlik tedbirleri aldı. Polisin müdahalesi ile kızgın grup sendika binası ve çevresinden uzaklaştırıldı.İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler