YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rize karıştı
Rize karıştı
18 Nisan 2013 22:04
Rize’de bir trafik kazası sonrası polislerin tarafları zor kullanarak göz altına almaya çalışması gerginliğe neden oldu.

Rize’nin Atatürk Caddesi’nde akşam saatlerinde meydana gelen maddi hasarlı trafik kazası sonrası taraflar arasında tartışma yaşadı. Olaya müdahale eden polis memurları ile taraflar arasında da tartışma yaşanınca polis tartışan sürücüleri alarak Polis Merkezi’ne götürmek istedi. Görgü tanıklarının iddialarına göre Polis merkezine gitmek istemeyen ve 20 yaşlarında olduğu ileri sürülen bir genç ile memurlar arasında tartışma büyüdü. Görgü tanıkları polis memurlarının kazının taraflarına ve olayı ayırmak isteyen vatandaşlara jop ve biber gazı ile müdahale ederek bir çok kişinin yaralanmasına neden oldukları ileri sürüldü. Olay yerinde çok sayıda polis ekibi birikti.
 
Olay sonrası polisin orantısız güç kullandığını iddia eden çok sayıda kişi olay yerinde toplanarak polis ekiplerine tepkide bulundu. Polis memurları ve vatandaşlar arasında tartışmalar yaşandı. Polis memurları vatandaşlardan sakin olmalarını isterken vatandaşlarda polis memurlarını, gereksiz yere güç kullanarak suçsuz vatandaşlarında darp etmekte suçladı.  Gerginlik polis amirlerinin ve sağduyulu vatandaşların telkinleri ile yatıştırıldı.

İHA

Etiketler: , , ,
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler