YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Reyhanlı'da bayraklar dalgalanıyor
Reyhanlı'da bayraklar dalgalanıyor
12 Mayıs 2013 18:15
Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki bombalı saldırının ardından esnaf ve vatandaşlar evlerinin balkonlarını bayraklarla donatarak, saldırıya tepki gösterdiler.

Dün meydana gelen olayda, 46 vatandaşımız hayatını kaybetmiş 50'den fazla kişi ise yaralanmıştı. Reyhanlı halkını ve Türkiye’yi üzüntüye boğan saldırının ardından, bugün yaralar sarılmaya başlandı. Vatandaşlar saldırıdan zarar gören evlerini onarmaya çalışırken, diğer yandan da evlerinin balkonlarına ve apartmanlarına Türk bayrakları asarak, saldırıya tepki gösterdiler.
 
Özellikle ilk saldırının yaşandığı belediye binasının bulunduğu Atatürk Caddesi üzerindeki evler bayraklarla donatıldı. Cadde esnaflarından Ali Demir, saldırının kendilerinde onulmaz yaralar açtığını belirterek, olayı gerçekleştirenlere lanetledi. Yaşadıkları üzüntü karşısında tepkilerini camlarına bayraklar asarak gösterdiklerini ifade eden Demir, şunları kaydetti:
 
“Bayraklar bizim özümüzü simgeliyor. Anne baba bizim için ne kadar önemliyse bayrak da o kadar önemlidir. Her zaman olduğu gibi her türkün ilk aklına gelen bayrak olduğu için halkımızla birlikte bu bayrakları astık. Olaya tepki. Kim nasıl isterse öyle algılasın. Biz esnaf olarak ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak her zaman olduğu gibi bu bayrağı koruduk ve ne gerekiyorsa o şekilde korumaya hazırız. Bu bayrakları da tepki niyetiyle astık.”

İHA

22:56
 // Bayrak, sevinç ve zaferde asılmalı
Bayrağımız, kötü anıların simgesi değil, güzel anıların müjdeleyicisi olsun. Kötü günlerde ve tepki olarak gösterilmesine karşıyım. Gelecek nesiller, bayrağa baktığı zaman; korku, kin ve nefret değil, güzel şeylerin olacağını hissetmeli....
12 Mayıs 2013 22:56
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler