YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ramazan bayramı tatili kaç gün olacak? 2016
Ramazan bayramı tatili kaç gün olacak? 2016
08 Haziran 2016 07:30
Ramazan bayramının kaç gün tatil edileceği sorusu cevap bekliyor. 2016 ramazan bayramı hafta sonları yakın bir tarihte idrak edilecek. Böyle olunca ramazan tatilini 9 gün isteyenlerin beklentisi arttı. Ramazan bayramı kaç gün tatil olacak?

Ramazan bayramının 9 gün tatil edilmesini bekleyen kamu kurumu çalışanları haberleri dikkatle takip ediyor. Tatil için resmi açıklama isteyen memurlar, ramazan tatilnin 9 gün tatil olmasını talep ediyor. 2016'da ramazan bayramı 9 gün tatil olacak mı? Ramazan tatili kaç gün olacak?

2016 Dini günler takvimine göre bu yıl Ramazan arefesi 4 Temmuz Pazartesi, bayramının 1. günü ise 5 Temmuz Salı gününe denk geliyor. Bayramın son günü 7 Temmuz Perşembe günü olacak.

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne çıkartılmasının önümüzdeki günlerde yapılacak Bakanlar Kurulu kararı ile belli olacağını söyledi.

Bakan Avcı, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile birlikte katıldığı Eskişehir'in Sivrihisar ilçesindeki Nasrettin Hoca Anma Etkinliklerinde gazetecilerin konuyla ilgili sorusunu cevaplandırdı. Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne çıkartılması kararının, önümüzdeki günlerde yapılacak Bakanlar Kurulu'nda belli olacağını belirtti. (İHA)

TURİZMCİLER 9 GÜN TATİL KONUSUNDA ISRARCI

Turizmciler, önümüzdeki günlerde yapılacak olan Bakanlar Kurulu'ndan 9 gün tatil çıkmasını bekleyecek. Yabancı turist sayısındaki büyük düşüşün ardından yerli turist ile bu açığı kapatmak isteyen turizmciler, 9 gün tatil olmasıyla birlikte otellerdeki doluluğun artacağını düşünüyor. 
Tatil sürelerinin uzatılması ve erken açıklanmasının Antalya turizmi açısından çok önemli olduğunu belirten ATSO Başkanı Davut Çetin de şunları söyledi:

"Önümüzde Ramazan ayı durgun geçebilir, ama bayramlar bir fırsat olarak değerlendirilmelidir. Bayram günlerinde Expo programına önem verilmeli. Ramazan bayramı tatili uzatılmalı ve şimdiden ilan edilmeli. Kurban bayramı zaten hafta içi. 'Cuma günü de tatil olur' diye düşünüyorum. Özellikle bayram günlerinde Expo etkinlikleri olmalıdır. Bayramların Antalya'ya katkı sağlayacağına inanıyorum."

resized_5b5ca-4b9064f0dinigunler.jpg

İşte 2016'nın tatil takvimi...

RAMAZAN BAYRAMI AREFESi 4 TEMMUZ PAZARTESİ (YARIM GÜN TATİL)
RAMAZAN BAYRAMI 1. GÜN 5 TEMMUZ SALI
RAMAZAN BAYRAMI 2. GÜN 6 TEMMUZ ÇARŞAMBA
RAMAZAN BAYRAMI 3. GÜN 7 TEMMUZ PERŞEMBE

BAYRAMDA KAÇ GÜN TATİL VAR?
Takvime göre Ramazan ve Kurban Bayramları hafta içine denk geldiği için muhtemelen her iki bayramda da "kamuda çalışanlar idari izinli sayılıp"  9 günlük tatil yaşanacak... Konu ile ilgili resmi açıklama bekleniyor.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler