YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
RahipSantoro için ayin düzenlendi
Trabzon'da 5 Şubat 2006 tarihinde kilisede uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Santa Maria Kilisesi Rahibi Andrea Santoro için ölüm yıl dönümünde bir anma töreni ve ayin düzenlendi.
RahipSantoro için ayin düzenlendi
05 Şubat 2010 / 21:12 Güncelleme: 05 Şubat 2010 / 21:12

Santa Maria Kilisesi'ndeki anma törenine Papalık Anadolu Temsilcisi Piskopos Luigi Padovese, Santoro'nun kız kardeşi Maddelana Santoro, yakınları ve hristiyan din adamları katıldı. Saat 18.30'da kilisede düzenlenen ayin ve anma töreninde konuşan Padovese, Peder Andera'nın bu kilisede öldürülmesinin üzerinden tam 4 yıl geçtiğini belirterek "Şimdi dünyanın birçok yerinde Trabzon denince akla Peder Andrea geliyor. O bu şehirde bir buluşma noktası, hristiyan ve müslümanlar arasında bir diyalog merkezi oluşturmak istiyordu. Bir gün Trabzon'da bu rüyanın gerçekleşmesini umut ediyor ve şehrin birlikte kardeşçe yaşanabilen insanların ortak iyilik için birleştiği bir yer olmasını diliyorum. Hepimizin Allah'ı aynı değil mi ?" dedi.  
 

Trabzon'daki Santa Maria Kilisesi Rahibi Andrea Santoro, 5 Şubat 2006 günü pazar ayini sırasında kilisede dua ederken O.A. isimli 16 yaşındaki lise öğrencisi gencin silahlı saldırısı sonucu hayatını kaybetmişti. Olay sonrası tutuklanan O.A., 18 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler