YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PTT'de memurken istifa edip pilot oldu
PTT'de memurken istifa edip pilot oldu
22 Mart 2013 12:55
PTT'de memurken istifa ederek pilot olmaya karar veren Buket Özkan, Türk Hava Yolları'nda pilot olarak göreve başlayacak. Eğitimlerini başarıyla tamamladığını söyleyen Özkan, hayallerine kavuştuğunu ifade etti.

Türk Hava Yolları Uçuş Akademisi bu yılki mezunlarını verdi. Genç pilotlar ve eğitmenleri Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Terminali'nde hatıra fotoğrafı çektirdi. Mezunlar içerisinden en dikkat çeken ise PTT'de memurken istifa ederek pilot olmaya karar veren Buket Özkan oldu.

PTT'de devlet memuru olduğu sürede çok mutlu olmadığını aktaran Özkan, "İş beni tatmin etmiyordu bu yola girdim başarıyla tamamladım. Havacılığa merakım lise yıllarında çok istemiştim. Hava Harp Okulu'na başvurmak istedim fakat kilo sebebiyle başvuramadım. Çok içimde kalmıştı. Türkiye'de maddi imkanlarınız yeterli değilse bu eğitimleri almanız mümkün değil, çok büyük rakamlar konuşuluyor. THY, böyle bir fırsat sunduğunu duyunca hemen başvurdum. İşletme mezunuyum. Sınavıyla memur olmuştum. İşim beni tatmin etmedi memnun değildim. Başka bir arayış içerisine girdim. Bu süreçte THY'nin yetiştirmek üzere pilot adayı aradığını öğrendim. Gerekli şartları taşıdığımı öğrenince başvuruda bulundu." diye konuştu.

Başvuru yaptıktan sonra uzun elemelerden geçtiklerini aktaran Buket Özkan, başvuru sayısının çok fazla olduğunu fakat kadınların sayısının az olmasının kendisi için avantaj olduğunu dile getirdi. Kabul edildikten sonra hemen eğitimlere başladıklarına değinen Özkan, Florya'daki eğitim sürecimiz de iyi geçtiğini birkaç ay içinde kokpitteki yerini alacağını sözlerine ekledi.

 

CİHAN

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler