YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Profesörün tacizi polis kamerasında!
Profesörün tacizi polis kamerasında!
05 Nisan 2013 19:14
Malatya’da 4 ay önce gerçekleştirilen kürtaj operasyonunda tutuklanan profesörün hasta kadınlara yönelik cinsel saldırılarının polisin mahkeme kararı ile odasına koyduğu kamerayla kaydedildiği ortaya çıktı.

Malatya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerinin “kürtaj yaptıkları ve haksız kazanç sağladıkları” iddiasıyla gerçekleştirdiği operasyonun ardından; İnönü Üniversitesi Kadın Doğum Bölümü Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ö.Ç., özel bir hastanede çalışan kadın doğum uzmanı Doç. Dr. Ş.H., Ö.A., M.B.'nin tutuklu; T.K., M.B., E.T.K., G.Ö., Ü.Ö., E.A.T., T.G. ve B.Y.'nin de tutuksuz yargılandığı davanın iddianamesi, Malatya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde kabul edildi.

İddianamede Prof. Dr. Ö.Ç. “5 kez rüşvet almak”, Doç. Dr. Ş.H. “birden fazla çocuk düşürtme, rüşvete ve çocuk düşürtmeye aracılık, dolandırıcılık”, Ö.A., “rüşvete ve çocuk düşürtmeye aracılık”, M.B. “rüşvet verme, kürtaja aracılık”, T.K. “rüşvete ve kürtaja aracılık”, M.B., “rüşvete aracılık”, G.B., D.Ö., G.Ö. ve E.A.T. ise “kürtaja rıza göstermek” Ü.Ö., B.Y., E.T.K. ve T.G. “kürtaja aracılık”la suçlanıyor.

İddianamade, “Ö.Ç. ile Ş.H. arasında yaklaşık 12 yıllık bir gönül ilişkisinin bulunduğu, birbirleri ile çok sıkı irtibatlar içerisinde oldukları, Ö.Ç.’nin bölümdeki tek profesör olmasını hastalar üzerinde çok etkin bir şekilde kullandığı, bulunduğu makamı rüşvet (maddi ve cinsel menfaat anlamında), cinsel saldırı, görevi kötüye kullanma ve kürtaj suçları açısından kullandığı, bu anlamda bir dizi yasal olmayan eylemler gerçekleştirdiğinin tespit edildiği, kendisine gelen özellikle tüp bebek ve nitelikli müdahale edilmeyi gerektiren hastaların çaresizliğinden ve güç durumda olmalarından faydalanarak kimisinden para anlamında menfaat temin ettiği, kimisinden de cinsel ilişki istemek, kendisine yapılacak cinsel eylemlere rıza göstermek şeklinde cinsel menfaat sağladığı, konunun daha iyi anlaşılması açısından her şüpheli ile ilgili olarak her şüphelinin eylemlerinin ayrı ayrı bölümde izah edilmesinin faydalı olacağı değerlendirilmekte” ifadeleri kullanıldı.

İddianamede Kaçakçılık ve Organize Suçlarla mücadele Şubesi’nin mahkeme kararı ile Ö.Ç.’nin odasına ses ve görüntü kaydı yapabilen kamera yerleştirdiği ve doktorun hastalarından ve kürtaj yaptığı kadınların yakınlarından rüşvet aldığı anların görüntü ve ses ile kameraya kaydedildiği belirtildi.

Prof. Dr. Ö.Ç.’nin gözaltına alındığı gün kürtaj yaptığı bir kadının yakınlarından istediği paradan 5 bin TL’nin aracına konulması esnasında suçüstü yakalandığının belirtildiği iddianamede, zanlının çok sayıda kadınla Turgut Özal Tıp Merkezi’ndeki odada cinsel ilişkiye girdiği ve polisin odasında ele geçirdiği 11 ayrı kullanılmış prezervatifte 5 ayrı kadının DNA’sının bulunduğu belirtildi.

Prof. Dr. Önder Çelik’in, muayene odasında kadın hastalarıyla görüşürken kapıyı kilitleyerek, "Rahat ol, senin ameliyatını bizzat ben yapacağım, iyileşeceksin. Saçların çok güzel, gözlerin çok güzel, seni arzuluyorum, ameliyattan sonra da seninle görüşmek istiyorum" şeklinde konuştuğu, kadınlara yaptığı cinsel saldırılardan bazılarının polisin mahkeme kararıyla odaya yerleştirdiği kamera tarafından kaydedildiği belirtildi.

İddianamede ayrıca, zanlının bir hastasına cinsel saldırıda bulunurken, "Sen mutlu olmak istiyorsan, bebeğinin olmasını istiyorsan, benim de biraz mutlu olmam lazım. Bu durumda senin için yapılacak bir şey varsa da ben yapamam. Sen bebek sahibi olmak istemiyor musun? İstiyorsan beni de göreceksin" dediği belirtildi.

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler